Haber Detayı
03 Haziran 2021 - Perşembe 22:44
 
Elmadağlıların Taş Ocağı İsyanı
Elmadağ Belediye Başkanı Barış Aşkın, taş ocaklarıyla ilgili olarak açıklama yaptı ve Elmadağlıların akciğerlerinde taşocağı istemediklerini söyledi.
Ankara Haberi
Elmadağlıların Taş Ocağı İsyanı

Doğayı, çevreyi ve insan sağlığını yakından ilgilendiren yeni kullanıma açılan Taş Ocaklarıyla ilgili Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın tarafından, geçtiğimiz günlerde Elmadağ Belediyesi Köy Konağında yoğun katılım ile toplantı düzenlenerek, taş ocaklarıyla ilgili bilgi ve fikir alışverişinde bulunulmuştu. Toplantı sonunda katılımcıların tam desteğiyle ve fikir birliği ile tutanak düzenlenmiş “Bizler Elmadağ’ımızın tüm paydaşları olarak bu doğa katliamına dur diyoruz. Elmadağ’ımızı gelecek nesillerimize daha güzel olarak bırakmak için hep beraber hareket ederek doğamıza sahip çıkacağız. Bu taş ocağının faaliyetlerinin durdurulması ve kapatılması için hep birlikte hareket edeceğiz.” sözlerini ifade eden tutanak imzalanarak konuyla ilgili birlik beraberlik örneği gösterilmişti.

Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın ; “Elmadağ’ımızın Akciğerlerinde Taş Ocağı istemiyoruz. Bizler Elmadağ’ımızın tüm paydaşları olarak, bu doğa katliamına dur diyoruz. Güzel Elmadağ’ımızı gelecek nesillerimize daha güzel olarak bırakmak için hep beraber hareket ederek doğamıza sahip çıkacağız. Bu taş ocağının faaliyetlerinin durdurulması ve kapatılması için hep birlik te hareket edeceğiz.” ifadesinde bulunmuştu.

 

Birlikten Kuvvet Doğdu

Konunun takipçisi olan Belediye Başkanı Aşkın: “Yaptığımız görüşmeler neticesinde, İlçemizde Orman Mevkiinde faaliyete başlayan Taş ocağı faaliyetlerini durdurma kararı almıştır. Ruhsatın tamamen iptali için çalışmalarımız devam edecektir. Bu süreçte birlik olan tüm Siyasi Partilerimize, Derneklerimize, Sendikalarımıza ,Odalarımıza, Kooperatiflerimize ilçemizin tüm paydaşlarına teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Elmadağlıların, Taş, Ocağı, İsyanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı