Haber Detayı
06 Temmuz 2021 - Salı 17:08
 
Elvankent'e Ankara 80. Noterliği Açıldı
Etimesgut’da Ankara 80.nci noterliği Elvankent’e açıldı. Böylece ilçede noter sayısı 4’e yükselmiş oldu. Sincan’da ise 6.’ncı noterlik kuruldu.
Etimesgut Haberi
Elvankent'e Ankara 80. Noterliği Açıldı

    ANKARA’YA 14 YENİ NOTER:  
Adalet Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül imzasıyla kurulan yeni noterliklerin 122'si birinci sınıf, 40'ı ikinci sınıf ve 24'ü ise üçüncü sınıf noterliklerden oluştu. Yeni kurulan noterliklerle Türkiye genelindeki noterlik sayısı 2 bin 247'ye çıktı. Noterlik sayısı, 2002'den bu yana yüzde 83 arttı. Açıklamaya göre, en fazla yeni noterlik 44 noterlikle İstanbul'da kuruldu. İstanbul'u 14 yeni noterlikle Ankara izledi.    
 
     ELVANKENT NOTERE KAVUŞTU:
     Etimesgut’ta ise Ankara 80. Noterliği Elvankent’te hizmete başladı. 1512. cadde üzerinde kurulan ve hizmet vermeye başlayan Elvankent Noterliği, Etimesgut’un 4.ncü noteri oldu. Ankara 80. noteri olan Şafak Ahmet Deniz, Etimesgut’ta ve özellikle Elvankent bölgesinde noter eksikliğini giderdiklerini ve hizmet vermeye başladıklarını açıkladı.
     Öte yandan Ankara’ya 14 yeni noterlik kurulurken yeni açılan noterler ile birlikte Sincan’a 6’ncı, Yenimahalle’ye 7’nci, Gölbaşı’na ise 2’nci noterlik gelmiş oldu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Elvankent'e, Ankara, 80., Noterliği, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı