Haber Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 00:01
 
Etimesgut Belediye Meclisi Toplanıyor
Etimesgut Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı, pandemi tedbirleri dolayısıyla Mayıs ayı toplantılarını 17 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirecek.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediye Meclisi Toplanıyor

Etimesgut Belediye Meclis Toplantısı Mayıs ayı toplantıları 17 Mayıs Pazartesi günü saat 11.00'de Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde başlayacak. Pandemi kısıtlamaları nedeniyle 1 Mayıs tarihinde yapılamayan meclis toplantısı Pazartesi günü başlayacak. Mayıs ayı toplantılarının gündemi şu şekilde:

 

MECLİS TOPLANTI GÜNDEMİ:

 
1. Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.
 
2. Belediyemizin 2020 Mali Yılı İdare ve Kesin Hesabına ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
3. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ nün 14/04/2021 tarih ve 6638 sayılı ve yine İçişleri Bakanlığının 27/04/2021 tarih ve 7576 sayılı Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesine istinaden Covit-19 salgını nedeniyle kira alacaklarımızın söz konusu genelgeler kapsamında güncellenmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.  
 
4. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. nin talebine istinaden imarın 46310 ada 1 parsel sayılı taşınmaz üzerindeki trafodan yer altı kablosu çıkışı yapılması ve çalışma sonrasında parkın eski haline getirilmesi şartı ile 5393 sayılı Belediye Kanunun 18. Maddesi kapsamında, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. ye (geçit hakkı) sınırlı ayni hak tesis edilip edilmemesine ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
5. Disiplin Kurulları ve Disiplin Amirleri Yönetmeliğinin, Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin10. Maddesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanununun ilgili maddeleri gereğinde onaylanmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.  
 
6. Eryaman Mahallesi Medeni Kanun Caddesi Nisa Sokakta bulunan Aşiyan Parkına, Şehit Kamuran PEKŞAHİN isminin verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.
 
7. 18-24 Mayıs Müzeler Haftası olması münasebeti ile Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Parkı Müzesine ziyaret düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu Raporu.
 
8. 19-25 Mayıs Gençlik Haftası olması münasebeti ilçemizde Covit-19 tedbirleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyonu ile Spor Komisyonları müşterek raporu.
 
9. Mayıs ayının ikinci Pazar gününün Anneler Günü olması münasebeti ile ilçemizdeki led ekranlara ve billboardlara görseller yansıtılmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu, Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
 
10. Mayıs ayının ilk haftasının Bilişim Haftası olması münasebeti ile gençler arasında sanal bilgi yarışmaları düzenlenmesine ilişkin Gençlik Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonları müşterek raporu.
 
11. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması münasebeti ile Covit-19 tedbirleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Engelliler Komisyonu, Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Hesap Tetkik Komisyonları müşterek raporu.
 
12. 14 Mayıs Çiftçiler Günü olması münasebeti ile bölgemize has doğal üretim bahçesi kurulmasına ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonu, Çevre Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
 
13. 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısı ile Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve ilgili komisyonun Meclis Üyeleri arasından seçilecek bir heyet ile Anıtkabir’ e ziyarette bulunulmasına ilişkin Gençlik Komisyonu ve Spor Komisyonları müşterek raporu.
 
14. 15 Mayıs Hava Şehitlerini Anma Günü olması münasebeti ile Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisinden oluşturulacak bir heyet ile Hava Müzesine ziyarette bulunulmasına ilişkin Gençlik Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonları müşterek raporu.
 
15. Mayıs ayının ilk haftasının Trafik ve İlk Yardım Haftası olması münasebeti ile Belediyemize bağlı kreşlerimizde trafik ve ilk yardım eğitimleri verilmesine ilişkin Sosyal Hizmetler Komisyonu, Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Sağlık Komisyonları müşterek raporu.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediye, Meclisi, Toplanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı