Haber Detayı
31 Mayıs 2021 - Pazartesi 22:03
 
Etimesgut Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Gündemi
Etimesgut Belediyesi Haziran ayı meclis toplantıları başlıyor. Son siyasi gelişmelerle hareketli geçmesi beklenen Meclis Toplantıları saat 11.00'de Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde başlayacak.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Gündemi

MECLİS GÜNDEMİ:
 
1.  Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.
 
2.  Fatih Sultan Mahallesi, Başkent Üniversitesi Kampüs Alanına ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.
 
3.  Alsancak, Atakent, Ayyıldız, Elvan, Kazımkarabekir, İstasyon, Oğuzlar, Otuz Ağustos, Piyade, Süvari, Topçu Mahallelerindeki İmar Planlarını kapsayan plan notu ilavesine ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.
 
4.  Disiplin Kurulları ve Disiplin Amirleri Yönetmeliğinin, Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin10. Maddesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanununun ilgili maddeleri gereğinde onaylanmasına ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu.
 
5.  Etimesgut Belediyesi Sosyal Yardımlar Yönetmeliğinin 5393 sayılı Belediye Kanunu gereğince onaylanmasına ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyon Raporu.
 
6.  3 Haziran Dünya Bisiklet Günü olması münasebeti ile ilçemizde uygun görülen parklara ve ağaçlandırma alanlarına bisiklet yolu yapılmasına ilişkin Çevre Komisyonu, Spor Komisyonu, Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
 
7.  5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası olması münasebeti ile ilçemizde uygun görülen yerlere küresel ısınma konulu afişler asılmasına ilişkin Gençlik Komisyonu, Eğitim Kültür Komisyonu, Hesap Tetkik Komisyonu ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek raporu.
 
8.  30 Haziran Sosyal Medya Günü olması münasebeti ile vatandaşlarımızı telefonla dolandırıcılıktan korumaya yönelik çeşitli broşürler basılmasına ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu, Hesap Tetkik Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonları müşterek raporu.
 
9.  Haziran ayının 3. Pazar gününün Babalar Günü olması münasebeti ile ilçe sınırlarımızdaki billboardlara günün anlam ve önemine binaen görüntüler yansıtılmasına ilişkin Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu, Eğitim Kültür Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
 
10.  26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü olması münasebeti ile farkındalık oluşturulması amacıyla çeşitli afişler asılmasına ilişkin Sağlık Komisyonu, Gençlik Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
 
11.  Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda Bağlıca ve Yeni Bağlıca Mahallelerinde uygun görülen parklara tenis kortu yapılması ilişkin Spor komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu.
 
12.  14 Haziran Dünya Kan Bağışçısı Günü olması münasebeti ile farkındalık oluşturulması amacıyla çeşitli programlar düzenlenmesi ve afişler basılmasına ilişkin Sosyal Hizmetler Komisyonu, Sağlık Komisyonu ile Engelliler Komisyonları müşterek raporu.
 
13.  30 Haziran Emekliler Günü olması münasebeti ile ilçe sınırlarımız içerisinde ikamet eden emekli vatandaşlarımıza yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Halkla İlişkiler Komisyonu, Yaşlılar Komisyonu ile Eğitim Kültür Komisyonları müşterek raporu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Haziran, Ayı, Meclis, Toplantısı, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı