Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 19:33
 
Etimesgut CHP'de Olağanüstü Kongre Süreci Başladı
Etimesgut'ta CHP İlçe Başkanı Onur Öktem ve İlçe Örgütüne yönelik olarak kongre delegelerinden toplanan imzalar bugün İlçe Başkanlığına teslim edildi ve Olağanüstü İlçe Kongresi süreci başladı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut CHP'de Olağanüstü Kongre Süreci Başladı

Etimesgut'ta CHP İlçe Başkanı Onur Öktem ve yönetimine yönelik eleştiriler sonucunda Olağanüstü İlçe Kongresi'nin yapılarak mevcut örgüt yönetiminin değiştirilmesine yönelik imzalar toplandı ve bugün İlçe Başkanlığına teslim edildi. Böylelikle Olağanüstü İlçe Kongresi süreci de başlamış oldu. Buna göre toplanan imzalar İlçe Örgütü tarafından kontrol edilerek İl Başkanlığı'na sunulacak. 45 gün içerisinde Olağanüstü İlçe Kongresinin yapılması bekleniyor.

 
200 İMZA'YI GEÇTİ
 
Edindiğimiz bilgilere göre, Etimesgut'ta Olağanüstü İlçe Kongresinin toplanabilmesi için kongre delegeleri arasından son güncellemelerin ardından 201 yeter imza sayısına ulaşılması gerekiyor. Noter kanalıyla yapılan müracaat ve imzalar sonucunda toplanan imzaların İlçe Örgütünü teslim edilmesi gerekiyor. Bundan bir süre önce Etimesgut'ta CHP delegeleri tarafından başlayan imza kampanyasında 220 imzanın üzerine çıkılmıştı. Birkaç delegenin imzaların geri çekmesi, öte yandan delege yapısındaki güncellemelerin ardından toplanan bu imzaların sayısının 210 olduğu belirtildi. Yaklaşık 10 kişiden oluşan delege grubu, toplanan imzaları bugün İlçe Örgütüne teslim ettiler. Bundan sonra İl ve Genel Merkezin alacağı Olağanüstü İlçe Kongresi kararı bekleniyor.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, CHP'de, Olağanüstü, Kongre, Süreci, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı