Haber Detayı
25 Mayıs 2021 - Salı 10:02
 
Etimesgut CHP'de Yeni İlçe Başkanı Av. Cemal Emir
Bundan bir süre önce İlçe Başkanı Onur Öktem ve yönetiminin görevden alınmasıyla boşalan Etimesgut İlçe Başkanlığı’na Av. Cemal Emir başkanlığında geçici yönetim atandı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut CHP'de Yeni İlçe Başkanı Av. Cemal Emir

Etimesgut CHP’de sular durulmuyor. Uzunca bir süredir Onur Öktem ve yönetiminin görevden alınmasıyla İlçe Başkanı ve yönetimi olmayan Etimesgut’ta Av. Cemal Emir başkanlığında geçici bir yönetim kurulu atandı. Cemal Emir ve 4 kişilik yönetiminin kısa süre içerisinde İlçe Örgütünü Olağanüstü Kongreye hazırlaması veya 18+1 kişiden oluşan yeni yönetimi belirlemesi bekleniyor.

 

ETİMESGUT’TA PARTİLİ YOK MU?

Geçtiğimiz yıl CHP Etimesgut delegeleri tarafından toplanan imza ile Onur Öktem ve yönetiminin Olağanüstü Kongreyi toplaması istenmişti. Öktem ve ekibine yönelik tepkilerin artmasıyla gelişen olaylar, İlçe Yönetiminin görevden alınmasına kadar gelmişti. Onur Öktem disipline verilmiş ve Ankara İl Disiplin Kurulu kararıyla partiden ihraç edilmişti. Onur Öktem’in partiden ihraç edilmesi, yönetimin düşürülmesiyle 1 aydan uzun bir süre Etimesgut’ta CHP hem İlçe Başkansız hem de yönetimsiz kalmıştı.

Etimesgut’ta partiye gönül verenler, örgüte bir yönetimin ve İlçe Başkanının atanmamasını tepkiyle karşılarken Etimesgut dışından müdahale edenlerin sayısının arttığını ifade etmişlerdi. İddialara göre Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in kendi adaylarını Etimesgut’a İlçe Başkanı yapmak istiyorlardı. Son aldığımız habere göre ise bu konuda Fethi Yaşar’ın dediği oldu ve Av. Cemal Emir geçici İlçe Başkanı olarak Etimesgut’a atandı.

 

Yönetimde kimler yer alıyor?

Cemal Emir başkanlığında oluşturulan geçici yönetimde bulunan diğer isimler ise şöyle:

Kaya Yıldız, Ali Tekmen, Derya Bektaş, Yaşar Öztaş

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, CHP'de, Yeni, İlçe, Başkanı, Av., Cemal, Emir,
Yorumlar
Haber Yazılımı