Haber Detayı
19 Eylül 2021 - Pazar 09:01
 
Etimesgut Çiftçisine Yerli Tohum ve Gübre Desteği
Etimesgut Belediyesi ile Sincan Ziraat Odası İşbirliğiyle, Etimesgut'ta çiftçilerimize yerli tohum ve yerli gübre desteği verildi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Çiftçisine Yerli Tohum ve Gübre Desteği

    Etimesgut Belediyesi çiftçilere tarım aleti desteğinin ardından tohumluk ve gübre desteği de sağladı. Tohumluk arpa ve buğdaylar ekim öncesinde çiftçilere dağıtılmaya başladı. Destek kapsamında 15 bin kilogram yerli buğday tohumu, 17 bin kilogram yerli arpa tohumu, 15 bin kilogram da gübre desteği verildi. Desteklerden Etimesgut'ta ikamet eden ve ilçe sınırları içerisinde çiftçilik yapanlar yararlandı. Dağıtım programına Etimesgut Beleidye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış, Ziraat Odası Başkanı Zekeriya Gülmez, Park ve Bahçeler Müdürü Tolga Pekdoğan’da hazır bulundular.
 
    Ballıkuyumcu Mahallesi'ndeki dağıtımlar belediye personeli tarafından gerçekleştirildi. Kamyonlarla mahalleye ulaştırılan tohumluk ve gübreler çiftçilerin traktörlerine yüklendi. Çiftçiler, ekim zamanında yapılan tohum desteğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'e teşekkür ettiler. Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış dağıtım töreninde yaptığı açıklamasında “Bugün Etimesgut çiftçimize yerli tohum ve yerli gübre dağıtımı yapıyoruz. Gerek pandemi süreci ve gerekse bu yılın kurak geçmesi nedeniyle Etimesgut Belediyesi ve Sincan Ziraat Odası olarak çiftçilerimize destek olmak istedik” diye konuştu.
 
ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ 
 
    Başkan Demirel yaptığı değerlendirmede pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnafa 1.200'TL'lik nakdi yardım yaptıklarını hatırlatarak, "İlçemizdeki çiftçilerimizin kullanımı için daha önce ilaçlama makinesi helezon pulluk kazayağı ve biçme makinesi desteği sağlamış, bu tarım aletlerini protokol gereği Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Sincan Ziraat Odası Başkanlığı'na teslim etmiştik. Şimdi de çiftçilerimizin önemli bir gideri olan tohumluk ve gübre desteği sağlıyoruz. Meclisimizden kararımızı alıp gerekli duyularımızı yaptık, başvurularımızı tamamladık. Başvuruları olumlu değerlendirilen çiftçilerimize de desteklerimize başladık. Tüm çiftçilerimize hayırlı, bereketli bir ekim dönemi ve hasat geçirmeleri diliyorum" şeklinde konuştu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Çiftçisine, Yerli, Tohum, ve, Gübre, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı