Haber Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 08:46
 
Gazi Savaş'tan Keskin Belediye Başkanına Sert Tepki
CHP'li Etimesgut Belediye Meclis Üyesi Gazi Savaş, Kırıkkale-Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım'ın sosyal medyada yaptığı paylaşıma sert tepki gösterdi.
Siyaset Haberi
Gazi Savaş'tan Keskin Belediye Başkanına Sert Tepki

Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, dünyaca ünlü restoran zinciri sahibi Nusret Gökçe’nin restoranına giderek burada Nusret ile fotoğraf çekildi. Geçtiğimiz günlerde fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşan Yıldırım’a tepki yağdı. Vatandaşlar, Gara’da 13 sivil vatandaşın terör örgütü PKK tarafından şehit edildiğini hatırlatarak, fotoğrafa tepki gösterdi. Ayrıca milletin ekonomik kriz derdinde olduğunu da belirten vatandaşlar, paylaşımın yanlış olduğunu dile getirdi. Başkan Yıldırım ise gelen tepkiler üzerine Nusret’le olan paylaşımını kaldırdı.

 
CHP'li Etimesgut Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Kırıkkale'li olan Gazi Savaş, Keskin'in AKP'li Belediye Başkanı Dede Yıldırım'ın bu paylaşımı ve Ermenilere yönelik sarf ettiği sözlere sert tepki göstererek "Kendisini şiddetle kınıyorum ve söylediklerine katılmıyorum. Kendisine gereken cevabı halkımız ve İçişleri Bakanlığımız vermelidir. Zaten Keskin'e hiç hizmet yaptığını da görmedik" dedi.
 
Gazi Savaş, ABD Başkanı Biden'in sözlerini de eleştirirken ardından Keskin Belediye Başkanının da böyle bir açıklama yapmasının talihsizlik olduğunu ifade etti.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gazi, Savaş'tan, Keskin, Belediye, Başkanına, Sert, Tepki,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı