Haber Detayı
28 Ağustos 2021 - Cumartesi 13:06
 
Gaziantep Teknik Direktörü Tutku Açık'tan İddialı Sözler
ING Basketbol Ligi'nin başarılı takımlarından birisi de Gaziantep Basketbol Takımı ve takım şu an Bolu'da kampa devam diyor.
Spor Haberi
Gaziantep Teknik Direktörü Tutku Açık'tan İddialı Sözler

Kamp çalışmalarından oldukça memnun olduğunu belirten Açık takımın yerel televizyonuna bazı açıklamalarda bulundu. Takıma yeni oyuncuların dâhil olduğunu söyleyen Açık, onlarla birlikte ekip ruhu ve mücadele gücü daha da yüksek bir takım olarak yola devam edeceklerini belirtti.  betist giriş

Verimli Geçen Kamp

Tutku Açık sezonun henüz başındayken oyuncuların beraber oynama şansı bulunmadığı için ekip ruhu ve sakatlıklar açısından bazı dezavantajları aşmak için çalıştığını söyledi. Bu sorunları aşmak için de taktik ve teknik olarak onların dikkatini arttırmayı hedefleyen on iki günlük bir kamp çalışması yaptıklarını ve bu çalışmadan çok verim aldıklarını da ekledi.

Seyircili Maçları Özledik

Tutku Açık'ın vurguladığı bir diğer konu ise takımın maçlara seyirci ile birlikte çıkmasının ne kadar önemli olduğu konusu idi. Bilindiği gibi korona pandemisinin e çok etkilediği alanlardan birisi de spor. İlk olarak bir futbol maçı ile birlikte yayıldığı düşünülen hastalık yüzünden basketbol maçları da bir süredir seyircisiz devam ediyordu. Bu durum da Ataş'e göre oyuncuların motivasyonunu ve coşkusunu azaltıyordu. İşte bu yüzden yeni sezonda en çok istedikleri şeylerden birisi de seyirci ile beraber maça çıkmak. Böyle bir temennisi olduğunu da söyleyen Açık, kamp dönemini tamamlamak için çalışmalara devam ediyor.   

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gaziantep, Teknik, Direktörü, Tutku, Açık'tan, İddialı, Sözler,
Yorumlar
Haber Yazılımı