Haber Detayı
26 Temmuz 2021 - Pazartesi 12:01
 
Hakan Akçam'dan Esnafımız İçin Kredi Talebi
Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Bașkan Adayı Hakan AKÇAM Genel esnaf için "can suyu kredisi" talep etti ve "Esnafımızın birikmiş borçlarını kapatması için can suyu kredisi olmazsa olmaz" dedi.
Etimesgut Haberi
Hakan Akçam'dan Esnafımız İçin Kredi Talebi

Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Bașkan Adayı Hakan AKÇAM Genel esnaf için "can suyu kredisi" talep etti ve  "Esnafımızın birikmiş borçlarını kapatması için can suyu kredisi olmazsa olmaz" dedi.

 

AKÇAM , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinden etkilenen esnaf ve sanatkarların yeniden ayağa kaldırılması için faizsiz ve uzun vadeli can suyu kredisi talebinde bulundu. Salgın kısıtlamalarının kaldırılmasıyla esnaf ve sanatkarların ekonomiye yeniden kazandırılması gerektiğini bildirdi.

Çarkların dönmesi için esnaf ve sanatkarların ayağa kaldırılması gerektiğine işaret eden Hakan AKÇAM, "Salgının cefasını en çok çeken kesim olan esnaf ve sanatkarlarımızın biriken borçlarını ödeyebilmesi için sıfır faizli, 6 ay geri ödemesiz ve uzun vadeli can suyu kredisi verilmeli."  ifadesini kullandı.

 

AKÇAM , esnafa yönelik son can suyu kredisinin 13 yıl önce verildiğini anımsatırken, şunları kaydetti:

"Özellikle faaliyetleri tamamen durdurulan esnafımızın sıfır faizli krediden yararlanmasının önü açılmalı. Kısıtlamalar nedeniyle çok sayıda esnafımız büyük sıkıntı yaşadı. Şimdi bu sıkıntılı sektörlerdeki esnafımız yapılandırmaya rağmen birikmiş borçlarını, SSK ve Bağ-Kur primlerini ödeyemiyor. Esnafımızın birikmiş borçlarını kapatması için can suyu kredisi olmazsa olmaz. Esnafa sağlanan her türlü desteğin ekonominin çarklarını döndürdüğü ve piyasaya olumlu yansıdığı unutulmamalı."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hakan, Akçam'dan, Esnafımız, İçin, Kredi, Talebi,
Yorumlar
Haber Yazılımı