Haber Detayı
19 Mayıs 2021 - Çarşamba 22:24
 
Halil Hotaman'dan İP Genel Başkanı Meral Akşener'e Tepki
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili sözlerine tepkiler art arda geldi.
Etimesgut Haberi
Halil Hotaman'dan İP Genel Başkanı Meral Akşener'e Tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili sözlerine tepkiler art arda geldi. AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman  'Cumhurbaşkanımızı, yaşlı, kadın çocuk çocuk demeden Filistinli Müslümanları katleden Netenyahu'ya benzetmek siyasi hayatımızdaki en büyük çirkinliklerden biridir.' dedi.

 

Akşener'in açıklamalarına tepki gösteren Halil Hotaman İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“Muhalefetin ortağı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenir'in, Meclis Grup toplantılarında yaptığı açıklamalar, daha doğrusu yaşadığı HEZEYANLAR, artık bu kadarda olamaz boyutuna ulaşmıştır. Direkt Cumhurbaşkanımızın makamını ve Şahsını hedef alan son hezeyanla ilgili bizlerde Cumhurbaşkanımızın ve Partimizin bir neferi olarak bir açıklama yapma gereği hasıl olduğunu düşündük. Zira yapılan konuşmanın niteliği bir fikirden çok kendi Cumhurbaşkanına ve değerlerine savaş açma niteliği taşımaktadır.

 

HDP’YE Mİ YARANMA PEŞİNDE?

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener'in bu konuşmasından anladığımız ilk unsur bir suçluluk psikolojisi olduğu yönündedir. Çünkü Millet ittifakında beraber yol yürüdükleri bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile olan iştiraklerini tabanına anlatmakta zorlanan İP Genel başkanı, aklınca şark kurnazlığı yaparak akla ziyan bir hamlede bulunmuştur. Yine aklınca Cumhurbaşkanımıza bu mesnetsiz yakıştırmaları yaparak, hem muhaliflere güzel gözükme hem de PKK ve İsrail destekçisi HDP ye yaranma peşinde olduğu açıktır. Filistin’de ki zulme amasız, fakatsız, lakinsiz bir tepki göstermeyen Akşener, her konuyu pervasızca siyaset malzemesi yapabileceği mesajını da vermektedir. Ayrıca yaptığı açıklamada İsraile'de "size bir şeyler söyleyeceğim ama asıl hedefe Cumhurbaşkanını koyacağım" dercesine bir siyaset güttüğü görülmektedir.

 

AKŞENER BUNU BİLSİN!

Bir şeyi iyi bilmesi gerekiyor Sayın Akşener'in! Güneş balçıkla sıvanmayacağı gibi, Zulme neredeyse Tek başına karşı duran Cumhurbaşkanımıza da bu yaptığınız yaftalar tutmaz. Ancak sizin tarafınızın bu ülke olmadığını gösterir. Siz bu açıklamaları bırakın halka anlatmayı, kendi Parti yönetimine bile anlatamazsınız ki bunu da kısa geçmişte gördük. Mensubu oldukları ittifakın HDP li bakan olabileceği yönündeki! vatandaşımızı HDP’li bakanlık fikrine alıştırılmaya yönelik olan açıklamaların ard arda geldiği şu günlerde, Meral hanımın bu hezeyanları, kendi tabanındaki HDP’li bakan tepkisini unutturma çabası olarak değerlendiriyor, bu açıklamayı kınıyor ve Netenyahu ile ancak kendisinin yan yana olabileceğini de vurgulamak istiyoruz. Sayın Akşener'in önce lakinsiz PKK’yı ve uzantısı HDP’yi, İsrail’i şiddetle kınaması ve açıklamalarını bu eksende yapması gerekir ki sonrasında kendi iç siyasetimize muhalefet olabilsin. Tüm ülke Filistin’de zulme uğrayan, katledilen yavrular, aileler için tek yürek olmuşken, IP Genel başkanının derdi "Ben Başbakan Olacağım" ütopyasının önüne geçememektedir. Buna ilaveten IP Genel Başkanına tavsiyemiz oradan buradan medet ummayı bırakıp, Halka dönmesi, halkın kaygıları ile dertlenip öncelik olarak ülkenin çıkarlarını öne çıkaran siyaset yapmasıdır.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Halil, Hotaman'dan, İP, Genel, Başkanı, Meral, Akşener'e, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı