Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 10:10
 
Halil Hotaman'dan İsrail Saldırılarına Çok Sert Tepki!
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, Mescid’i Aksa’da ibadetlere engel olan İsrail polisinin namaz kılan cemaate saldırmasına sert tepki gösterdi.
Etimesgut Haberi
Halil Hotaman'dan İsrail Saldırılarına Çok Sert Tepki!

   AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, Mescid’i Aksa’da ibadetlere engel olan İsrail polisinin namaz kılan cemaate saldırmasına sert tepki gösterdi. Hotaman, ‘Filistinli kardeşlerimizin yanındayız’ mesajı verirken, Etimesgut Belediyesi İYİ Parti’li Belediye Meclis Üyelerini de Etimesgut esnaflarının takdirine bıraktığını söyledi.

    Filistin’deki Müslümanlara her türlü zulmü uygulayan, Mescid-i Aksa’da ibadetlere engel olan İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’daki Kıble Mescidi'nde namaz kılan cemaate saldırıda bulunmasına siyasetçiler sessiz kalmadı.
    İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da cemaate saldırdı. Mescid-i Aksa’da ibadetlere engel olan İsrail polisine AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman sert tepki gösterdi.
 
 
     İSRAİL’İ LANETLİYORUZ
 
    AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman İsrail’in her zaman uyguladığı bu saldırı girişimlerinin artık bir son bulması gerektiğini belirtirken İsrail polisinin Müslümanlara yönelik tavrını da sert bir dille eleştirdi.Hotaman, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
    “Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırısını kınıyoruz. Ramazan günü yapılan bu saldırı sadece oradaki kardeşlerimize değil tüm İslam dünyasına ve insanlığa yapılmıştır. İsrail’in insanlık dışı saldırıları son bulana kadar Filistinli kardeşleri-mizin yanındayız.”
 
 
   İYİ PARTİ’Lİ MECLİS ÜYELERİ..
 
    Halil Hotaman, Etimesgut Belediyesi Meclisi’nde alınan bir karar ile Etimesgut’ta Covid-19 nedeniyle zor günler geçiren esnaflara yönelik 1.200 TL’lik nakdi yardım yapılması ve toplamda 10 milyon TL’yi bulan ödenek ayrılmasıyla ilgili olarak İYİ Parti’li meclis üyelerinin karara çekimser oy kullandıklarını hatırlattı ve şunları söyledi:
    “Etimesgut belediyesi bu gün aldığı meclis kararıyla, pandemi döneminde sıkıntı yaşayan küçük esnafa 1.200 TL nakdi yardım yapma kararı aldı. Tüm dünyanın zor günler geçirdiği bu dönemde Cumhur 
ittifakı Belediye Başkanımız Enver Demirel başta olmak üzere bu karara destek veren tüm meclis üyelerine Etimesgut 
esnafımıza yönelik bu destekleri için teşekkür etmek isterim.
    Bu önemli kararda İyi Parti grubunun da çekimser kalmak  yerine Etimesgut esnafına destek vermesi gerçekten İYİ olabilirdi. Bu konudaki çekimserliği Etimesgut esnafımızın takdirine bırakıyorum.
    Mücadelenin sadece hükümet olarak değil her kesimin elinden gelen gayreti göstermesiyle yapılması gerektiğine örnek bir karar olmasını temenni ederim. Etimesgut esnafımıza hayırlı olsun.”
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Halil, Hotaman'dan, İsrail, Saldırılarına, Çok, Sert, Tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı