Haber Detayı
11 Nisan 2021 - Pazar 09:35
 
Haymana'da İftar Çadırı Yok Sefer Tası Var
Pandemi önlemleri kapsamında bu sene de toplu iftarlara ve çadır organizasyonlarına izin verilmemesi üzerine Haymana Belediyesi ihtiyaç sahiplerine ve yalnız yaşayan yaşlıların evlerine sefer tası ile sıcak yemek götürmeyi kararlaştırdı.
Güncel Haberi
Haymana'da İftar Çadırı Yok Sefer Tası Var

Vakaların artışa geçmesiyle birlikte tedbirler tekrar sıkılaştırılmış bu kapsamda da Ramazan ayında iftar çadırı ve toplu iftar uygulamaları yasaklanmıştı. Her sene Cimcime Meydanında iftar çadırı kuran Belediye, pandemi yasakları nedeniyle bu sene de iftar çadırı kuramayacak.

Haymana Belediyesi, bunun yerine ihtiyaç sahibi ailelere ve yalnız yaşayan yaşlı vatandaşların evlerine sefer tası ile sıcak yemek dağıtacak. Gıda kolileri hazırlanıp yine ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim edilecek.

İftar çadırı kurulmasa da Haymana Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi hemşehrilerine ulaşma noktasında bir sıkıntı yaşamayacaklarını belirten Haymana belediye Başkanı Özdemir Turgut, hazırladıkları sefer taslarıyla sıcak yemeği hemşehrilerinin sofralarına ulaştırmanın huzurunu ve heyecanını yaşadıklarını ifade etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Haymana'da, İftar, Çadırı, Yok, Sefer, Tası, Var,
Yorumlar
Haber Yazılımı