Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 11:26
 
Haymana, EMITT Fuarında İlgi Odağı Oldu
Haymana, dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ve 24. kez gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) bir kez daha tanıtıldı
Ankara Haberi
Haymana, EMITT Fuarında İlgi Odağı Oldu

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlayan ve açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un yaptığı fuara dünyanın 100'e yakın ülkesinden de katılım sağlandı.

 

Haymana standına ilgi büyüktü

Fuarı ziyaret eden vatandaşlar ve turizmcilerin Haymana standına ilgisi büyüktü. Stand görevlilerinden ve Haymana Belediyesi yetkililerinden Dünyanın En İyi Termal Suyu olarak tescillenen ve Kurtuluş Savaşı’nın Son Kalesi olan Haymana hakkında bilgi alan vatandaşlar Haymana’yı mutlaka ziyaret edeceklerini ifade etti. Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut fuar sırasında katıldığı canlı yayında Haymana hakkında bilgiler verdi, yayının ardından programı izleyen vatandaşlar Haymana standını ziyaret etti. Haymana’nın tanıtımı için hazırlanan materyallere de yoğun ilgi gösteren vatandaşlar zaman zaman izdihama da yol açtı.

 

Turgut “Tanıtımda Doğru yoldayız.”

Fuarla ilgili açıklamalarda bulunan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut göreve geldiklerinden beri Haymana’yı tanıtmaya özel önem verdiklerini belirterek “Fuarı gezen vatandaşlarımızdan ve katılan turizmcilerden duyduğumuz ‘Haymana adını son 4-5 yılda çok duyuyoruz.’ , ‘Haymana son yıllarda tanıtımda atağa kalktı.’ gibi ifadeler doğru yolda olduğumuzu ve başarımızı gösteriyor. Daha fazla insana Dünyanın Tescilli En İyi Termal Suyuna sahip ve Kurtuluş Savaşı'mızın Son Kale'si Haymana'mızı tanıttığımız için mutluyuz. Tanıtmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Haymana,, EMITT, Fuarında, İlgi, Odağı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı