Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 15:56
 
Kahramankazanlı Dişi Herkül Avrupa Üçüncüsü Oldu
Kahramankazan Belediyespor’un, Türkiye şampiyonu milli haltercisi “Dişi Herkül” lakaplı Tuğçe Boynueğri, büyük bir başarıya daha imza attı.
Spor Haberi
Kahramankazanlı Dişi Herkül Avrupa Üçüncüsü Oldu

Polonya’da düzenlenen Avrupa Gençler Halter Şampiyonası’nda 90 kiloda yarışan Boynueğri üçüncü oldu.

Kahramankazan’ın gururu “Dişi Herkül” lakaplı mili haltercisi Tuğçe Boynueğri, Polonya’da düzenlenen Avrupa Gençler Halter Şampiyonası’ndan tarihi bir başarıyla döndü. Türkiye Şampiyonu, Türkiye rekortmeni ve dünya üçüncüsü olan Dişi Herkül 90 kiloda yarıştı. Yaptığı kaldırışlarla gelecek için olumlu sinyaller veren Dişi Herkül, Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Gelecek için olumlu sinyaller

2017’de Adana’da düzenlenen Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atan Dişi Herkül, silkmede 102, koparmada ise 90 kilo, toplamda ise 192 kiloluk kaldırışlarla Türkiye rekoru kırarak şampiyon olmuştu. Dişi Herkül Gaziantep’te düzenlenen Naim Süleymanoğlu Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası’nda silkmede 109, koparmada 91, toplamda ise 200 kilo ile üç kategoride de kendine ait rekoru yenileyerek kırarak şampiyon olmuştu. Dişi Herkül Ağrı’da düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası’nda kendine ait rekorları yenileyerek silkmede 113, koparmada 93, toplamda ise 206 kilo ile üç kategoride de kendine ait rekorları bir kez daha kırarak şampiyon olmuştu. Dişi Herkül son olarak ise Özbekistan’da düzenlenen Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olmuştu. Olimpiyat Aday Kadrosu’na çağırılmayı başaran Boynueğri’nin yeni hedefi ise olimpiyatlarda yeni başarılara imza atmak.

Türkiye’yi gururlandırdı

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, şampiyon halterci Boynueğri’nin Avrupa üçüncüsü olarak büyük bir başarıya daha imza attığını belirterek, “Kahramankazan Belediyesi olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve destekleri sonrasında spor alanında önemli yatırımlara imza attık. Artık bu alandaki yatırımlarımızın meyvelerini uluslararası arenada almaya başladık. Tuğçe kızımız bu başarısıyla Türkiye’yi gururlandırdı. Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. İnşallah kendisini Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu olarak da göreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kahramankazanlı, Dişi, Herkül, Avrupa, Üçüncüsü, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı