Haber Detayı
13 Mayıs 2021 - Perşembe 10:35
 
Kamu-Sen'den Filistin Ankara Büyükelçisine Destek Ziyareti
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Yönetim Kurulu üyeleri ve Genel Merkez Yöneticilerimizden oluşan heyet, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Fayed Mustafa'yı ziyaret etti.
Güncel Haberi
Kamu-Sen'den Filistin Ankara Büyükelçisine Destek Ziyareti

Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman ve her şartta Filistin'in yanında olduğunu belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci, İsrail devletinin zulmünün kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

Kahveci, "İsrail Devleti’nin kurulduğu 14 Mayıs 1948’den beri Filistin kan ve gözyaşının adresi olmuştur. Soykırımın, işgalin ve barbarlığın her türlüsünü sergileyen İsrail Devleti, adeta bir terör örgütü gibi davranmakta; silahsız, masum, kadın, çocuk, yaşlı, engelli demeden, işgal politikalarına karşı çıkan herkesi katletmektedir. 

Bilindiği gibi Kudüs, 3 semavi dinin de kutsal kabul ettiği değerleri içinde barındıran, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biridir. İnsanlık binlerce yıllık tarihinde en kanlı mücadelelerini din üzerinden yürütmüştür. Kudüs ise Müslümanların kadim kıblegâhı, bütün semavi dinlerin ortak mekanıdır. Dünyaya barış ve huzur ancak bütün inançlara saygı çerçevesinde geliştirilecek bir süreç sonucunda, Kudüs’ün maneviyatına halel getirmeden, evrensel hukuka ve tarihi gerçeklere uygun bir çözümle gelecektir. Halbuki İsrail’in, 1967 yılında 6 Gün savaşları sonunda Müslümanların kontrolündeki Kudüs’ü işgal etmesiyle, bitmeyen bir kavganın da fitili ateşlenmiştir. İbadethanede dahi silahsız sivil halka mermi yağdırmaktan çekinmeyen İsrail’in hamurunda katliam ve soykırım olduğu da bir kere daha görülmüştür.

Türkiye Kamu-Sen olarak İsrail’i yaptığı bu vahşet ve barbarlık nedeniyle şiddetle kınıyor, katliamlarına derhal son vererek 1967 öncesi sınırlarına çekilmeye çağırıyoruz.  Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve İslam İşbirliği Teşkilatını, İsrail’e karşı etkili bir tavır almaya davet ediyoruz. Kardeş Filistin halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Katliamda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Filistinli kardeşlerimizin haklı davalarına sonuna kadar destek olacağımızı tüm kamuoyuna bir kere daha ilan ediyoruz" dedi.

 

FAYED MUSTAFA: TÜRK HALKININ DESTEĞİ BİZE GÜÇ VERİYOR

Filistin Büyükelçisi Fayed Mustafa ise Genel Başkanımız Önder Kahveci ve heyetimize Filistin halkı adına teşekkür etti. Mustafa, "Son günlerde Mescid-i Aksa'da yaşanan vahşet bir kez daha dünyanın gündeminde yer almaktadır. İsrail devletinim yaptığı insanlık dışı saldırılar sonucunda onlarca vatandaşımız hayatını kaybetmiş, yüzlerce vatandaşımız ise yaralanmıştır. Tüm dünyanın gözü önünde orada bir vahşet yaşanmaktadır. Kutsal Ramazan ayımızda İsrail'in sergilediği bu zulme dünya kamuoyu sessiz kalmamalıdır. Türk halkının desteği geçmişte olduğu gibi bugün yine bizlere güç vermektedir. Türkiye Kamu-Sen heyeti olarak bu ziyaretiniz ve desteğiniz bizleri mutlu etti. Türk milletine sizlerin aracılığıyla Filistin halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kamu-Sen'den, Filistin, Ankara, Büyükelçisine, Destek, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı