Haber Detayı
05 Haziran 2021 - Cumartesi 09:34
 
Keçiören'de Asansörlü Araç Filosu Sayısı Artırıldı
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçede ikamet eden engelli ve tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan vatandaşların hastane işlerinde ve özel gereksinimlerinde kullanmaları için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne 2 adet yeni asansörlü araç tahsis ettiklerini belirtti.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Asansörlü Araç Filosu Sayısı Artırıldı

Altınok, “Engelli vatandaşlarımız için araç sayımızı artırdık. Onların hizmetinde kullanmak üzere 2 yeni araç daha aldık. Engelli vatandaşlarımız bir yere gitmek istediklerinde belediyemizi arıyorlar, gitmek istedikleri yere götürüyor ve getiriyoruz. Saatlerce taksi, dolmuş, minibüs beklemelerine ve yüksek ücret ödemelerine gerek yok.” dedi.

 

HIZLI HİZMET

Keçiören Belediyesi tarafından “Engelsiz Keçiören” hedefiyle yürütülen çalışmalar kapsamında engelli vatandaşların ve tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan yaşlıların sosyal yaşama katılımını artırmak için asansörlü araç sayısı artırıldı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren asansörlü araç filosuna 2 yeni araç daha katılarak engellilerin ihtiyaçları daha hızlı bir şekilde karşılanmaya başladı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, Asansörlü, Araç, Filosu, Sayısı, Artırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı