Haber Detayı
13 Haziran 2021 - Pazar 09:14
 
Keçiören'e Recep Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı
‘Recep Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı' fidan dikme programında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bugün hayırlı ve güzel bir iş yapıyoruz. Peygamber efendimiz, 'Kıyamet kopuyor olsa da elinizde bir dal varsa dikin’ buyuruyor...
Keçiören Haberi
Keçiören'e Recep Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı

RECEP TAYYİP ERDOĞAN HATIRA ORMANI FİDANLARLA BULUŞTU
‘Recep Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı' fidan dikme programında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bugün hayırlı ve güzel bir iş yapıyoruz. Peygamber efendimiz, 'Kıyamet kopuyor olsa da elinizde bir dal varsa dikin’ buyuruyor. Atatürk de , 'Bu vatan toprakları cennet yapılmaya değer' diyor. Bu güzel hizmeti düşünen AK Parti Keçiören İlçe Başkanımıza, Orman İl Müdürlüğümüze, Bölge Müdürlüğümüze, Genel Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.


“ESERİ OLMAYANIN YERİNDE YELLER ESER”
Başkan Altınok, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada Keçiören’i Ankara’nın akciğeri yapmak için birçok yeni projeye imza attıklarını belirterek, “Eseri olmayanın yerinde yeller eser. Bunların hepsi birer eserdir. Yaşadığımız şehrin yeşil olması, insanlarımızın nefes alacağı , yeşili göreceği alanların da çok olması anlamına gelir. İnşallah 21 Ağustos'ta da millet bahçemizin ihalesi yapılacak. Millet bahçesi 376 bin metrekare. 70 bin metrekare de bizim yeşil alanımız var, böylece toplamda 446 bin metrekarelik bir millet bahçesini 2022'de İnşallah hizmete açacağız. Kösrelik göletimizde de mesire alanı yapım çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda çevre düzenlemesini yapıyoruz. Yürüyüş yolu, bisiklet yolu, spor alanları, çocuk oyun alanları yer alacak. Burada bir de Ankara'da insanlarımızın su sporlarını yapabileceği bir alan olacak. ”diye konuştu.

 
Programda protokol konuşmalarının ardından fidan dikme çalışması yapıldı. Etkinliğe Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, AK Parti ilçe teşkilatı, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'e, Recep, Tayyip, Erdoğan, Hatıra, Ormanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı