Haber Detayı
05 Haziran 2021 - Cumartesi 08:57
 
Liseliler Elektrikli Araçlarını Yarıştıracaklar
Geçtiğimiz yıllarda, pek çok araç ve takımın katıldığı Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları, bu sene lise takımlarının da katılımıyla renklenecek.
Güncel Haberi
Liseliler Elektrikli Araçlarını Yarıştıracaklar

Teknofest 2021 kapsamında yapılacak olan yarışların 31 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında İstanbul Park F1 pistinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu çerçevede çalışmalarına başlayan takımlar büyük bir heyecanla hazırlıklarını tamamlamaya devam ediyor.

 

Yarışa katılacak takımlar arasında, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin Efficiency Challenge takımı “AAATLAS” da yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni nesil teknoloji şirketi Cerebrum Tech ile sponsorluk anlaşması imzalayan takım kaptanı 10. sınıf öğrencisi Ata Efe Karakaya, “Çıktığımız bu yolculuk umut dolu ve heyecan verici, bir o kadar da zor. Heyecanımızı, umudumuzu ve sevincimizi paylaşıyoruz. Karşımıza çıkan zorluklara karşı ise bir bütün olarak duruyoruz. İstanbul Park F1 pistine kadar ulaşacak olan maceramızın eğlenceli ve son ana kadar büyük bir heyecan içinde geçeceğini düşünüyorum. Bu yolculukta takım ruhumuz, okulumuzun, öğretmenlerimizin ve Cerebrum Tech'in takımımıza karşı sağlamış olduğu ilgi ve destek bize önemli bir motivasyon sağlıyor. Ancak en büyük motivasyonumuz arabamız piste çıktığında neler başardığımızı görecek olmamız” derken, takımı pistte temsil edecek araç pilotu 10. Sınıf öğrencisi, Ayşe Ece Kandemir ise, “Takım olarak arabamızı yapmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ama tabii ki pistte sorumluluk bende olacak. Pist üstüne bile bu iş yine ekip işi. Sürekli iletişim halinde olmak ve birbirimizi anlamamız çok önemli. Kazansak da kaybetsek de her şeyi takım olarak yapmış olacağız. Tabii ki en verimli arabayı yapacağımıza ve başarılı olacağımıza inanıyorum. Ekip ruhumuz ve uyumumuz bize her şeyi başarabileceğimizi kanıtlar nitelikte. Ben bu konuda takımıma sonuna kadar güveniyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Liseliler, Elektrikli, Araçlarını, Yarıştıracaklar,
Yorumlar
Haber Yazılımı