Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 14:57
 
Mehmet Güney Doktorasını Tamamladı
Eğitimde yaşın önemi yok. Genç yaşta 4 üniversite bitirdi şimdi de doktorasını tamamladı..
Güncel Haberi
Mehmet Güney Doktorasını Tamamladı

Ankara siyasetinin önemli ve tanınmış isimlerinden, 4 üniversite mezunu Mehmet Güney, İngiltere’nin St Clements Universıty’de doktorasını da tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı ve eğitimde yaşın önemli olmadığını bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Bitirdiği 4 üniversitesinin ardından, St Clements Universty Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün ‘‘Siyaset Bilimi’’ bölümünden “Türkiye’de Yaşanan Askeri Darbelerin Ekonomik ve Politik Sonuçları Üzerine Genel Değerlendirme” tezi ile 3 yıl devam eden süreçte doktorasını da tamamladı.

 

25 YILA DÖRT ÜNİVERSİTE SIĞDIRDI

1974 yılında doğan Siyaset Bilimci Mehmet Güney, Gebze Sarkuysan Lisesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu. Sırasıyla Osmangazi Üniversitesi Tarım Alet ve Makinaları Bölümü’nü, Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Bölümünü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü başarıyla tamamladı. Yüksek Lisansını ise, Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi üzerinde yaparak 2018 yılında bitirdi.

 

FIRSAT VE İMKÂN BULDUKÇA EĞİTİME DEVAM

Başkentin siyaset ve inşaat sektöründe tanınmış isimlerinden olan Mehmet Güney, son olarak 3 yıldır sürdürdüğü doktorasını da tamamlayarak eğitimde yaşın önemli olmadığını göstermiş oldu. AK Parti’de bugüne kadar çok değişik kademelerde görev alan ve Siyaset Akademisini de bitiren Mehmet Güney, Ankara 3. Bölgeden 27. Dönem Milletvekili Aday Adayı oldu. “Eğitimin yaşı yok, fırsat buldukça ve imkânlar oluştukça eğitim hayatıma devam ettim. Bundan sonra da devam etmeyi ve milletimize bilgi ve tecrübelerimle her zaman olduğu gibi yine faydalı olmayı düşünüyorum.” diyen Mehmet Güney, birçok alanda olduğu gibi eğitimde de hem gençlere hem de okumak-öğrenmek isteyenlere güzel bir örnek teşkil ediyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Mehmet, Güney, Doktorasını, Tamamladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı