Haber Detayı
03 Haziran 2021 - Perşembe 22:30
 
Millet İttifakı Çankaya Belediyesi'nin Açılışında Buluştu
Alper Taşdelen: “Doğru belediyecilik ranta değil halka hizmet etmektir. Doğru belediyecilik önce insan demektir. Dertlere derman olmaktır. Doğru belediyecilik doların değil ağacın yeşilini sevmektir”
Çankaya Haberi
Millet İttifakı Çankaya Belediyesi'nin Açılışında Buluştu

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in ev sahipliğinde, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katılımıyla Ahlatlıbel Atatürk Parkı'nda gerçekleşen, "Toplu Açılış ve Temel Atma" töreninde Çankaya'nın yeni eserleri ve projeleri tanıtıldı.
Türkan Saylan Çankaya Evi, Fikret Otyam Sanat Merkezi, 23 Nisan Çocuk Evi, Karapınar Spor Parkı ve Birinci Sınıf Atık Getirme Merkezi'nin toplu açılışının yapıldığı, Eczacılar Parkı'nın da temelinin atıldığı etkinlikte, Alper Taşdelen 2023 yılına doğru Çankaya’ya kazandıracakları yeni eserleri, hayata geçirecekleri hizmet ve projeleri anlattı.

 

ÇANKAYA'YA TEŞEKKÜR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da törende yaptığı konuşmada çalışmaları ve hayata geçirdiği projeler için Alper Taşdelen ve Çankaya Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti. 2 yılda tüm Ankara'da belediye başkanlarıyla uyum içinde çalıştıklarını belirten Yavaş, yeni dönemde de Başkent Ankara’ya kazandıracağı birbirinden değerli eserlerle gurur duyulacak, örnek bir kenti birlikte inşa edeceklerini kaydetti.

 

"DOĞRU BELEDİYECİLİK NE KADAR GÜZEL BİR SÖZ"

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de tüm çalışmaları ve hayata geçirecekleri projeler için Çankaya Belediyesine teşekkür etti. "Çok sevdiğim, değerli kardeşim dediğim Alper Taşdelen'in daveti üzerine böylesine güzel bir etkinliğe geldiği için çok mutluyum" diyen Akşener, "Bu etkinliğin sloganı olan doğru belediyecilik ne kadar güzel bir söz. Doğru belediyecilik işte budur. Ranta değil halk için üretmektir.  Özellikle ikinci Atatürk Orman Çiftliği olacak yeni parkımız bazılarını çok sinirlendirecek. Niye böyle yapıyorsunuz kardeşim" ifadelerinde bulundu.

 

YÜREKTEN KUTLUYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Çankaya'nın yeni projelerini ve kazandırdığı eserleri ilgiyle yakından takip ettiklerini söyledi. "Başkent Ankara'nın çehresini değiştiren başta Büyükşehir Blediye Başkanımız Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanımız Alper Taşdelen ve Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar olmak üzere tüm  başkanlarımı yürekten kutluyorum" dedi.

Tören, tüm katılımcıların toplu açılış ve  temel atma kurdelesini kesmesiyle sona erdi. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Millet, İttifakı, Çankaya, Belediyesi'nin, Açılışında, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı