Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 20:08
 
Onur Öktem ve İlçe Yönetimi Görevden Alındı
Etimesgut CHP'de beklenen oldu ve İlçe Başkanı Onur Öktem ile Yönetim Kurulu görevden alındı. Onur Öktem ise partiden kesin ihraç istemiyle disipline verildi.
Etimesgut Haberi
Onur Öktem ve İlçe Yönetimi Görevden Alındı

CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem ve yönetim kurulu, İl Başkanlığının kararı ile görevden alındı. Bugün akşam İl Başkanlığı'nda yapılan toplantı sonrası Onur Öktem, CHP'den kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna verilirken yönetim kurulu da görevden alındı. 

 
Etimesgut'ta beklenen karar
 
Bundan bir süre süre önce, Etimesgut CHP İlçe Delegeleri kendi aralarında bir imza toplayarak İlçe Örgütünün Olağanüstü Kongreyi toplaması için kampanya başlatmıştı. İlçe Başkanı ve Onur Öktem, göreve geldiği günden bu yana parti içinde ayrışmaya ve küskünlüğe yol açtığı gerekçesiyle istenmeyen örgüt konumuna düşmüştü. İlçe Örgütü, İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyeleri arasında da bir takım gerginlikler oluşmuştu.
 
ONUR ÖKTEM'İN GÖREVDEN ALINMASI CHP'NİN ÖNÜNÜ AÇACAK
 
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem bundan bir kaç gün önce yayınladığı bildiride Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve yönetimini suçluyor, adeta bayrak açıyordu.  İl Başkanlığını, CHP'yi yönetemeyen İl Teşkilatı olarak suçluyordu. Tüm bunlar bardağı taşıran son damla olurken bugün akşam toplanan İl Disiplin Kurulu, Etimesgut İlçe Örgütünü görevden aldı. Etimesgut'ta bu karar oldukça isabetli bir karar olarak değerlendirilirken "Onur Öktem'in görevden alınması partinin önünü açacak" şeklinde yorumlandı.
 
GEÇİCİ YÖNETİM ATANACAK
 
Bundan sonra İl Başkanlığı tarafından Etimesgut İlçe Örgütü'ne geçici bir yönetimin atanması ve atanan bu yönetimin de İlçe Örgütünü Olağanüstü İlçe Kongresine götürmesi bekleniyor. Onur Öktem ve yönetim kurulunun ise bundan sonra İlçe Teşkilatı ile hiç bir bağı kalmamış oldu.
 
ÖKTEM'DEN AÇIKLAMA
 
Tüm bu gelişmelerin ardından CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Toplantı bitmiş.29 arkadaşımızdan 28'i görevden alınmamız için oy vermiş. Yine 29 arkadaşımızın 21'i partiden kesin ihracımı istemiş. 35 yaşında olmama rağmen 19 yılımı partime verdim. Ailemden gelen bu kararı sol yanımda aşkla taşırım" şeklinde açıklamada bulundu.
 
İŞTE ONUR ÖKTEM'İN SON YAYINLADIĞI BİLDİRİ
 
Fotoğraf açıklaması yok.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Onur, Öktem, ve, İlçe, Yönetimi, Görevden, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı