Haber Detayı
08 Mart 2021 - Pazartesi 09:55
 
Sakine Dilan Ölmez: Kadınlarımızın Hakları Korunmuyor
Gelecek Partisi Etimesgut İlçe Teşkilatı Siyasi İşler Başkanı Sakine Dilan Ölmez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle açıklamalarda bulundu.
Etimesgut Haberi
Sakine Dilan Ölmez: Kadınlarımızın Hakları Korunmuyor

Ölmez, 1957 yılında dokuma işçisi kadınların greviyle başlayan ve Birleşmiş Milletler tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü olarak ilan edilip her yıl kutlandığını belirterek “Bu vesileyle tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

 

KADIN HAKLARI KORUNAMIYOR

Gelecek Partisi Etimesgut İlçe Siyasi İşler Başkanı Sakine Dilan Ölmez, sözlerine şöyle devam etti: “Hayatın her alanında sorumluluğu ve yükü sırtına alan kadınlarımızın tarih boyunca maalesef hakları tam olarak korunmamıştır. Günümüzde bile kadınlarımız çeşitli şekillerde baskıya maruz kalmaktadır. Ülkemizde her gün kadına yönelik şiddet, cinsel istismar haberleri yapılmaktadır. Bir taraftan cezaların caydırıcılığı savunulurken,  öte yandan Kadınların sadece kanunla korunmasının mümkün olmadığı veya yeterli olmadığı daha net anlaşılmıştır. Bu konuda zihniyet devrimine ihtiyaç olduğu aşikardır. Çocuklarımızı yetiştirirken, kendi davranış hal ve hareketlerimiz ile örnek olmamız gerekmektedir. Kadın eştir, anadır, kardeştir. Neşat  Ertaş’ın  dizelerine yansıttığı gibi "kadınlar insandır, biz  insanoğlu "...

 

ETİMESGUT’TA YETERLİ DEĞİL!

Sakine Dilan Ölmez, Etimesgut’ta Belediyenin kadına yönelik çalışmalarını da yeterli bulmadığını sözlerine eklerken şöyle devam etti:  “İlçemizde belediyenin kadına yönelik çalışmaların yeterli olmadığı kanaatindeyim.  2015 yılında Belediye Meclisinde gündeme gelen "Özgecan  Arslan  Kadın  Sığınma evinin akıbetinin ne olduğu belli değildir. Etimesgut etiSem bünyesinde bulunan  "Aile Akedemisinin" daha aktif olarak çalışmasını, özellikle yaşanan kadın ihlallerine müdahil olunması , kadınlarımızın hukuki, sosyal ve psikolojik anlamda korumasını bekliyoruz. Gelecek Partisi Etimesgut İlçe Teşkilatı olarak ilçemizde yaşayan kadınlarımıza yönelik her türlü eylemin takipçisi olacağız. Başta kadınlarımız olmak üzere tüm halkımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sakine, Dilan, Ölmez:, Kadınlarımızın, Hakları, Korunmuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı