Haber Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 00:09
 
Sincan Belediyesi Meclis Toplantıları 17 Mayıs'ta Başlıyor
Sincan Belediyesi Mayıs ayı toplantıları 17 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. İşte meclis gündemi:
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Meclis Toplantıları 17 Mayıs'ta Başlıyor

Sincan Belediyesi Mayıs ayı toplantıları 17 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00'de Belediye Kültür Evi'nde başlayacak. Mayıs ayı toplantılarının gündemi şu şekilde:

 

GÜNDEM

 Açılış ve Yoklama.

 1. Geçen Toplantıya ait tutanak özeti
 2. 2020 Mali Yılı Kesin Hesabı ile ilgili başkanlık yazısı
 3. Milli Eğitim Bakanlığına, Belediyemiz mülkiyetinde bulunan taşınmazın kamu yatırımlarının aksamaması amacıyla 2 yıllığına geçici tahsis işlemine ilişkin belediye encümenine yetki verilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 4. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, bedeli karşılanarak alınması planlanan 1 (bir) adet sıkıştırmalı çöp kamyonu ile 1 (bir) adet arazözün satın alınabilmesi ve satın alma işlemleri tamamlandığında 2021 Mali Yılı Bütçesinin (T-1) Cetveline işlenmesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 5. Akçaören Mahallesi, Çoğlu Mahallesi, Menderes Mahallesi ve 29 Ekim Mahallesi Muhtelif Parsellerine ait Ayaş Yolu Doğusu (Doğuyaka) 1/1000 Ölçekli İlave + Revizyon Uygulama İmar Planına yönelik itirazlar ile ilgili başkanlık yazısı.
 6. Çiçektepe Mahallesi 1/1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planına askı sürecinde yapılan itirazlar ile ilgili başkanlık yazısı.
 7. Beyobası Mahallesi sınırları içerisinde Beyobası Kırsal Gelişme Alanına İlişkin 1/1000 ölçekli İlave ve Revizyon Uygulama İmar Planı ile ilgili başkanlık yazısı.
 8. Plevne Mahallesi, 47602 ada 1 parsele yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 9. Ertuğrulgazi Mahallesi 102791 Ada 1 Parsel numaralı taşınmaza yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 10. Fatih Mahallesi, 102107 Ada 3 Parsele yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 11. Fatih Mahallesi 101946 Ada 1 Parsel üzerinde yapımı devam etmekte olan Çok Amaçlı Salon ve Kültür Merkezinin enerji ihtiyacının karşılanabilmesi için trafo yeri ayrılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 12. Mülkiyeti Belediyemize ait olan İstiklal Mahallesi 101529 ada 1 parsel numaralı taşınmaza yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 13. Mustafa Kemal Mahallesi (Yenikent-İmar Tapulamalı) 784 ada 10 no.lu parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı
 14. Sincan İlçesi Yenikent Bölgesi Ticaret Alanı kullanımında kalan ve bina yüksekliği belirlenmemiş alanlarda yükseklik belirlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu.
 15. 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunu ve 210 sayılı Değerli Kağıtlar Kanunu ilgili maddeleri gereğince Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından verilen Emlak Rayiç Değeri Belgesi, İlan Reklam Kartı ve Suret Tasdik Harcı ücret tarifesini belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.
 16. Ahi Evran Mah. 185.Cad. Bahçe Sokak Köşesi 4075 Ada (Muhtarlık arkası) (597 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.
 17. Gençlerin toplumsal ve sosyal duyarlılığının artırılmasına yönelik belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu müşterek raporu.
 18. Kentlerde yaşayan vatandaşların haklarının, insan hakları içerisindeki yeri ve önemi kapsamında belediyemizce yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve İnsan Hakları Komisyonu ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Komisyonu müşterek raporu
 19. Bahçe düzenlemesi ve peyzaj işleri yapan firmaların olası sorunlarının incelenmesi, araştırılması ve yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu raporu.
 20. Bölgemizde yaşayan vatandaşların, “suyun verimli kullanılması için dikkat edilmesi gereken hususlar ” hakkında bilgilendirilmesi maksadıyla belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Tüketici Hakları Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonu müşterek raporu
 21. Meyve zararlıları ile mücadelede, Biyoteknik yöntemlerin kullanılması hakkında çiftçilerin bilinçlendirilmesi maksadıyla yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Eğitim Komisyonu müşterek
 22. Belediyemiz ile Ankaralılar Derneği (AHİD) arasında karşılıklı işbirliğinin geliştirilip güçlendirilmesi maksadıyla yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu raporu.
 23. Milli Kültürün önemi konusunda vatandaşların bilinçlendirilmesi maksadıyla belediyemizce yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Tarih ve Turizm Komisyonu
 24. Bütün canlıların ortak varlığı olan çevrenin, sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda korunması amacı ile belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Çevre Komisyonu ile Sağlık Komisyonu müşterek raporu.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Meclis, Toplantıları, 17, Mayıs'ta, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı