Haber Detayı
09 Eylül 2021 - Perşembe 11:52
 
Sincan'da Öğrencilere Kıyafet ve Kırtasiye Desteği
Uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitim 6 Eylül itibarıyla başladı, öğrenciler heyecanla sınıflarını doldurdu. Sincan Belediyesi öğrencilerin okul heyecanına ortak oluyor.
Sincan Haberi
Sincan'da Öğrencilere Kıyafet ve Kırtasiye Desteği

Pandemi nedeniyle uzun süre kapalı kalan okullar 6 Eylül itibarıyla yeniden eğitime başladı. Sincan Belediyesi 2021-2022 eğitim ve öğretim döneminde ihtiyaç sahibi ailelerin okul çağındaki çocuklarına desteğini sürdürerek gönüllere dokundu.

 

Yarım Elma Hayır Çarşısı Kapısını Çocuklara Açtı

9 Eylül 2020’de açılan Yarım Elma Hayır Çarşısı birçok ailenin yüzünü güldürdü. Çarşıda gıda malzemelerinden, giyime, ayakkabıya, kırtasiye malzemelerine kadar çok sayıda ürün ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Sadece Sincan’da değil, doğal afetler sonucu zor durumda kalan vatandaşlara da hayır çarsısı aracılığıyla yardım ediliyor.

Yarım Elma Hayır Çarşısı öğrencilere eğitim desteğinde bulunuyor. Çarşıya gelen öğrenciler çanta, ayakkabı, kırtasiye, giyim, ayakkabı ne eksiği varsa beğenerek ücretsiz şekilde alabilme fırsatı buldu. Kurban Bayramından bu yana 810 öğrenci Hayır Çarşısından faydalandı. İhtiyaçlarını alan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “2021-2022 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Belediyemiz ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyor. Öğrencilerimiz Hayır Çarşımız aracılığıyla okul ihtiyaçlarını giderebiliyor. Çocuklarımızın her zaman yanındayız, onlar bizim geleceğimiz, yüzlerini güldürebiliyorsak ne mutlu bize.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Öğrencilere, Kıyafet, ve, Kırtasiye, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı