Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 23:23
 
Şövale Nedir?
Sergilerde, ressamların atölyelerinde üç ayak üzerinde duran nesneler görmüşüzdür. Bazılarımız adını çok bilmesek de genel olarak göz aşinalığına sahibiz.
Güncel Haberi
Şövale Nedir?

Sergilerde, ressamların atölyelerinde üç ayak üzerinde duran nesneler görmüşüzdür. Bazılarımız adını çok bilmesek de genel olarak göz aşinalığına sahibiz. Şövale, resim sanatıyla uğraşanların en büyük yardımcısıdır. Üzerine tuvalin konulabilmesi için tasarlanmıştır. Konulan tuvali tutacak özel aparatları vardır. Aparatlar tuvalin düşmeden durmasını sağlarken ressam kolayca resmini yapabilir. 3 ayaklı olmasından dolayı düşmez. Ayaklar açıldığında yerine sabitlenir. Kayma yapmadan kullanıma uygundur. Resim yapımının yanında resim ve benzeri sanat eserlerini sergilemek için de kullanılır. Sergi salonlarında süslenen ürünlerin üzerine konulan eserler hoş bir manzara oluşturur.

 

Masaüstü Şövale

Genel olarak ayaklı bir şekilde tasarlanan şövale masaüstü olarak da tasarlanmaktadır. İçine resim ve çizim malzemelerinin koyulması için özel bölgeler ayarlanarak üretilen çeşitleri de vardır. Derli toplu durmasından dolayı tercih edenler bulunmaktadır. Ahşap kullanılarak üretilen ürünlerin metalden üretilenleri de vardır. Amatör ve prafesyonel olarak resimle ilgilenen herkes tarafından kullanılır. Oldukça ucuza satışı yapılanlar olduğu gibi biraz daha yüksek fiyatlı olanları da mevcuttur. Fiyatlandırmada marka, kalite ve tasarım etkilidir. Ürünleri https://www.guvensanat.com/sovale adresinden satın alabilirsiniz. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Şövale, Nedir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı