Haber Detayı
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 23:40
 
Süleyman Doğan'dan Önemli Açıklamalar
Etimesgut Belediyesi CHP'li eski Belediye Meclis Üyesi Süleyman Doğan, bazı belediye meclis üyelerinin esnaflara yönelik yaptığı bilgilendirme çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Etimesgut Haberi
Süleyman Doğan'dan Önemli Açıklamalar

CHP’Lİ BAZI MECLİS ÜYELERİ  ve GRUP BAŞKAN VEKİLİ’NİN PARTİ TÜZÜĞÜNE GÖRE SUÇ İŞLEDİĞİNE DİKKAT ÇEKEN SÜLEYMAN DOĞAN, ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

5 yıl Etimesgut’ta CHP’den Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkan Vekilliği görevlerinde bulunan Süleyman Doğan, gazetemize son birkaç gündür yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Doğan, 2014-2019 yılları arasında Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaparken Etimesgut halkının yararına olacak tüm kararlara düşünmeden evet dediklerini belirtirken “Belediyenin esnaflarımıza yaptığı 1.200 TL’lik cansuyu desteği ile ilgili CHP’li meclis üyesi bazı arkadaşlarımızın tutum ve davranışlarını yanlış buluyorum” dedi.

 

AMACININ DIŞINA ÇIKMIŞTIR!

Etimesgut Belediye Meclisi tarafından karar alınarak ilçe esnafına yapılan 1.200 TL’li nakdi desteklerle ilgili olarak konuşan Süleyman Doğan, “Halkın yararı için alınan tüm kararlara hiçbir siyasi hesap yapmadan destek olmak gerekiyor. CHP’li meclis üyelerinin kamuoyunda partimizin itibarını zedeleyecek davranışlardan kaçınmaları gerekir” diye konuştu. Süleyman Doğan, “CHP’li Meclis Üyesi arkadaşlarımızın amaçları dışında esnafı gezerek yanlış bilgilendirmeler yapması doğru olmamıştır” dedi.

Süleyman Doğan, gazetemize şu açıklamada bulundu:

“Belediye Meclis Üyesi olarak 5 yıl Grup Başkan Vekilliği yaptım. Halkımızın yararına gelen tüm kararlara hiçbir siyasi hesap düşünmeden arkadaşlarımızla birlikte destek olduk. Pandemi sürecinde belediyemizin esnaflar için 1.200 TL yardım edilmesi elbette çok olumlu bir karardır. Bu tür önemli kararları resmi temsillerde yani Belediye Meclis toplantılarında tercih ederek sonuçlandırırız. Nitekim bu her zaman böyle olmuştur.

 

HİÇ KİMSE PARTİNİN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR!

Etimesgut’ta Belediye Meclisi’nde esnaflar lehine alınmış böylesi önemli bir kararı; partimizin üyesi Belediye Meclis üyelerimiz ve Grup Başkan Vekili tarafından amacı dışında esnafları gezerek yanlış bilgilendirmeler yapması, bu konuda çalışma yürütülmesi doğru olmamıştır. Belediye Meclis üyelerimiz, partimize olan sorumlulukları gereği dikkatli davranmaları zorunludur. Seçilmiş bir belediye meclis üyesinin Cumhuriyet Halk Partisi’nin kamuoyu nezdinde itibarını zedeleyecek davranışlardan kaçınması gerekir. Kişi veya Grup Başkan Vekili, CHP kimliği üzerinde gösterilemez. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere diğer tüm kadrolarımızla birlikte topluma hizmet etmek için çalışıyoruz. Başta CHP’nin yönetiminde bulunduğu tüm belediyeler tarih yazmaktadırlar. Halka dokunmakta, halkın sorunlarına çözüm bulmaktadırlar..

Etimesgut’ta ise CHP’nin bazı belediye meclis üyeleri ve Grup Başkan Vekili olan arkadaşımız tüzüğümüz gereği suç işlemişlerdir. Bu yanlışı polemik haline dönüştürerek CHP’nin aleyhinde kullanma çabasında olan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin bu tutumları da doğru değildir. 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP ve Millet İttifakı bileşenleri kazanacaktır. Etimesgut’ta bunun önüne kimse geçemeyecektir. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Süleyman, Doğan'dan, Önemli, Açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı