Haber Detayı
14 Eylül 2021 - Salı 08:22
 
Tekin Araç, Etimesgut İlçe Başkanlığına Adaylığını Açıkladı
19 Eylül Pazar günü yapılacak olan CHP Etimesgut Olağanüstü İlçe Kongresi İçin Ankara İl Başkan Yardımcısı Tekin Araç, İlçe Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı.
Etimesgut Haberi
Tekin Araç, Etimesgut İlçe Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Tekin Araç konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada neden aday olduğunu açıkladı. “Etimesgut İradesi” üzerinde duran Araç, örgütün verdiği görevden kaçmanın doğru olmadığını belirterek İlçe Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı.

 

İşte Tekin Araç’ın adaylık açıklaması:

“10 yıldır yaşadığımız karanlık ve karşı devrim sürecinde, sadakatle, sabırla, inançla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve O’nun bize emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi’ne daha çok sahip çıkmalıyız. Laik, sosyal, hukuk devleti ve partimizin altı oku ilkesel olarak vazgeçilmezimizdir. Kurduğumuz ülkeye ve mücadele ederek gerçekleştirdiğimiz Anadolu Devrimi’ne sahip çıkmalıyız. Ülkemizin tek çıkış yolu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmektir.

 

“Etimesgut’un İradesi” bu süreçte bizlerin yolumuzu aydınlatacaktır.

Hedefimiz ilk genel seçimlerde iktidara gelerek Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak ve ilk yerel seçimlerde Etimesgut Belediyesi’nin çatısına partimizin altı oklu bayrağını dikmektir. Partimizin iktidarı dışında bir hedefimiz yoktur, olamaz! Bu zor günlerde partimizin içinde kişisel çıkar gütmek ülkeye ihanettir.

 

Tek amacımız partimizi iktidara getirmektir!

Ben, siyasi bilincimi sınıfsal bir miras olarak görmüyorum. Geçmişimdeki emek mücadelesi, bana miras olarak evler, arabalar, hanlar bırakmadı. Geçmişimin bana bıraktığı en büyük miras Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ve partisinden asla vazgeçmeyen, en kötü günde dahi partisinin yanında olan örgüt bilincidir. CHP’nin ve Etimesgut’un iradesi benim için bu süreçte tek önceliktir. Sonuna kadar Etimesgut iradesine sahip çıkacak, partime ve örgütüme hizmet götüreceğim.

Bir aile olarak gördüğüm CHP Etimesgut İlçe Örgütü’nde senelerdir emek veren bir kardeşinizim. Etimesgut örgütümüzden aldığımız terbiye gereğince örgütün verdiği görevden kaçılmaz bilinci ile yapılacak Olağanüstü Etimesgut İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığına adayım.

Ankara’nın bize göre en önemli ilçesinde zor günlerde ağır bir yükün altına girmek üzere olduğumun farkındayım. Önümüzdeki seçimler önemli bir dönüm noktasıdır. Örgütlü gücün önünde hiç bir engelin olmadığına inanıyorum. Parti emekçileri, gençler, kadınlar, örgütün gerçek sahipleri, Etimesgutlular ve yıllardır alın terini partisi için döken sizlerle birlikte başaracağımıza inanıyorum.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Tekin, Araç,, Etimesgut, İlçe, Başkanlığına, Adaylığını, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı