Haber Detayı
22 Nisan 2021 - Perşembe 20:18
 
Yenimahalle'de Toplu Sözleşme Sevinci
Yenimahalle Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) arasında kadrolu işçi ve şirket işçilerini kapsayan İşçi Toplu Sendika Sözleşmesi imzalandı.
- Haberi
Yenimahalle'de Toplu Sözleşme Sevinci

2452 şirket işçisini kapsayan protokole göre, en düşük ücret alan belediye şirket işçi ücretine yüzde 34, en yüksek alan işçi ücretine de yüzde 22 oranında zam yapıldı. 120 kadrolu işçiye ise imzalanan sözleşme ile yüzde 16 zam verilmiş oldu.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın makamında gerçekleştirilen imza törenine,  Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Boran, Yaşar Neslihanoğlu, DİSK-Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Genel İş 2 No’lu Şube Başkanı Turan Tibukoğlu ve sendika temsilcileri katıldı.

İmzalanan sözleşme ile belediye şirket personellerinin iş sınıfına göre belirlenen ücretleri, aile yardımı ile birlikte taban 4 bin 420 TL olurken tavan maaş ise 4 bin 700 TL olarak belirlendi. Ayrıca yeni sözleşmede işçilere yıl da dört kez verilen ikramiye miktarında da artışa gidilerek aylık ortalama ikramiye tutarı 580 TL’ye çıkarıldı. Kadrolu işçilerde ise en düşük maaş 6 bin 870 TL’den 7 bin 880 TL’ye yükseltildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle'de, Toplu, Sözleşme, Sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı