Haber Detayı
28 Temmuz 2013 - Pazar 13:59
 
Yenimahalle'ye 34 Yeni Park Daha Yapılıyor
Yenimahalle’yi Başkentin en yeşil ilçesi yapmaya kararlı olan Yenimahalle Belediyesi dur durak bilmiyor.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle'ye 34 Yeni Park Daha Yapılıyor

Yenimahalle’yi Başkentin en yeşil ilçesi yapmaya kararlı olan Yenimahalle Belediyesi dur durak bilmiyor. 4 yılda 104 yeni parkı ilçeye kazandıran Başkan Yaşar, 34 yeni park için daha çalışmalara start verdi. 34 parkın tamamlanmasıyla birlikte Yenimahalle toplamda 207 bin 569 metrekare daha sosyal donatı alanına kavuşmuş olacak.

YENİMAHALLE YEŞİLLENİYOR

Yenimahalle- Demetevler’e 10, Çayyolu’na 8, Şentepe’ye 6, Batıkent’e 5, Susuz’a 2, Gazi Mahallesi, Ostim ve Beştepelere de 1’er adet yeni parkın yapımı için kolları sıvayan Yenimahalle Belediyesi ekipleri ilçe genelinde toplam 34 yeni parkı yaklaşık 3 ay içinde tamamlayacak. Ekipler ayrıca, projeleri çizilen yeni yeşil alanlarıyla da bu rakamı artırmayı hedefliyor.

ÇEVRECİ BAŞKAN YEŞİLE DOYMUYOR

Yeşil alan ve park çalışmaları ile Yenimahalle’yi yeşile boyayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Önemli olan devletin kaynaklarını halkın yararına kullanmak; demokrasinin kurallarını sözle değil eylemle yaşatabilmektir. Gücümüz yettiğince ilçemiz için elimizden gelenin fazlasını yapma gayretindeyiz. Bu parklarımızı da ilçeye kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Yenimahalle’yi, Başkentin, yeşil, ilçesi, yapmaya, kararlı, olan, Yenimahalle, B
Yorumlar
Haber Yazılımı