Haber Detayı
18 Nisan 2021 - Pazar 14:11
 
Yula: MHP Etimesgut'ta CHP'yi Dizayn Etmeyi Bıraksın
CHP Etimesgut İlçe eski Başkanlarından ve 2014 Yerel Seçimlerindeki Belediye Başkan Adayı olan Memet Yula, kendisine cevap veren MHP İlçe Başkanı Hacı Ünal’a yönelik “CHP’yi dizayn etmeye çalışmak kimsenin haddine değildir. Ben CHP’li Meclis Üyelerimizi eleştirirken cevap MHP’den geliyor” dedi.
Etimesgut Haberi
Yula: MHP Etimesgut'ta CHP'yi Dizayn Etmeyi Bıraksın

CHP Etimesgut İlçe eski Başkanlarından ve 2014 Yerel Seçimlerindeki Belediye Başkan Adayı olan Memet Yula, kendisine cevap veren MHP İlçe Başkanı Hacı Ünal’a yönelik “CHP’yi dizayn etmeye çalışmak kimsenin haddine değildir. Ben CHP’li Meclis Üyelerimizi eleştirirken cevap MHP’den geliyor” dedi.

Yula, açıklamalarında “MHP ve Belediye Başkanı Enver Demirel yatsın kalksın CHP’li seçmene dua etsin. 2014 yerel seçimlerinde AKP gelmesin diye CHP seçmeni tarafından da desteklendi. 2019 yılında da Cumhur İttifakından dolayı AKP seçmenine dua etsin. Her seferinde bir şans yakalıyor… Ancak 2024’te.. 2024’te ise dua edecek alan kalmadı.. Kerameti kendilerinde aramasınlar” şeklinde konuştu.

 

    CHP Etimesgut eski İlçe Başkanlarından ve 2014 Yılı yerel seçimlerinde partisinin Belediye Başkan Adayı olan Memet Yula, geçtiğimiz günlerde Belediyenin faaliyet raporu görüşmeleriyle ilgili olarak CHP’li Meclis Üyelerine eleştirmesine; MHP İlçe Başkanı Hacı Ünal’ın cevap vermesinin gayet manidar olduğunu söyleyerek “Bu durumdan vazife çıkarmanın sebepleri yakında ortaya çıkar” diye konuştu.

    Memet Yula, sözlerine şöyle devam etti:

    “MHP Etimesgut İlçe Başkanının, benim; kendi partim CHP’nin Etimesgut Belediye Meclis Üyelerimin kararına dair hayal kırıklığıma cevap vermesi gayet manidar. Sanki ben MHP’li Meclis Üyelerini eleştirdim. Bu durumdan vazife çıkarmanın sebepleri nasıl olsa yakında ortaya çıkar ve biz de o zaman kamuoyuna daha ayrıntılı bir açıklama yaparız. Belki o zaman bu cevabın kimlerle birlikte, kimler için hazırlandığını da hep birlikte öğreniriz. Kimlerin kişisel hırsları partilerinin yararından önce geliyor, herkes bir kez daha görür”

 

    HİÇ KİMSENİN HADDİ DEĞİL!

     Memet Yula, MHP İlçe Başkanı Hacı Ünal’a seslenerek “Bir başka partinin içişlerine karışmak ve dizayn etmeye kalkmak, bu partide üstelik Cumhuriyet Halk Partisi ise hiçbir Allah’ın kulunun hakkı değildir, haddi değildir. CHP’nin her üyesi ve her seçmeni bunu şiddetle red eder. Ayrıca ben siyaseti her zaman açık yaptım. Birileri gibi kurultayları finanse edip sonra da ilişkileri düzeltme yoluna gitmedim. Eğilmedim, bükülmedim” dedi. Yula, bu eleştirileriyle aynı zamanda Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e de göndermelerde bulundu.

 

    ‘SİYASİ GÖREVLERİME YÖNELİK ELEŞTİRİLER’

    Yula, bu konuda kendisine yapılan eleştirileri yanıtlarken “Son kurultayda aday olmadım. Yaklaşık 10 yıl partimin kurultay delegelerinin teveccühleriyle Genel Merkez yöneticiliği yaptım. Partimin üyelerine ve delegelerine her zaman minnettarım. Çünkü her aday olduğumda benden desteklerini esirgemediler.” şeklinde konuştu.

    Yula, MHP’lilerin kendi siyasi kariyerini çok yakından takip ettiklerini belirterek “Sayın İlçe Başkanının cevabından öğrendiğim, benim siyasi kariyerimi çok yakından takip ediyor oldukları.. Siyasi geçmişim ve mevcut durumu ile ilgili iftira ve yalanları ile aslında neye, kiminle hizmet ettiklerini itiraf etmişlerdir. Kısacık yazılarında bile küçücük yer kaplayan ve dört dönemi kapsayan başarılarını, sanki tamamı 2020 yılında yapılmış, büyük başarılarmış gibi bir algı oluşturmaları da kimseye inandırıcı gelmeyecektir. Başarı görmek istiyorlarsa Ankara’da Yenimahalle ve Çankaya Belediyelerinin hizmetlerine baksınlar. Etimesgutlular her şeyi görüyor ve biliyor.”

 

     CHP’Yİ DİZAYN ETMEYE ÇALIŞMAYIN!

     Yula, sözlerine şöyle devam etti:

    “Ayrıca Sayın İlçe Başkanı, seçim rakamlarını karşılaştırmayı çok seviyormuş ya, 2019’da yerel seçime Sayın Enver Demirel AKP ve MHP’nin ortak adayı olarak katılmış ve 49.5 (164.842) oyla kazanmıştı. Peki bir önceki seçim yılı 2014’de bu iki partinin toplam oyu ne idi? 2014 yılı yerel seçimlerinden MHP     39,7 (114.366) ve AKP 37,1 (106.730) yani ikisinin toplam oyu 76,8 (221.096), oransal olarak 27,3 ve seçmen sayısındaki (405.522-327.211) 78.311 artışı saymasak bile (221.096-164.842) 56.254 adet oy farkı var. Eee bu neden oldu? Bu kadar büyük oy kaybının hesabını mı yapamıyorlar. Yoksa kaybettiklerinin daha da kaybedeceklerinin işareti olduğunu mu anladılar?

   Ya da haddini aşıp MHP Genel Başkanı ile AKP Genel Başkanının her gün CHP’yi dizayn etmeye çalışarak kendi başarısızlıklarını perdeleme çalışmalarından feyz alarak onlar da Etimesgut’ta CHP’yi mi dizayn etmeye niyetlendiler? Ne onlar ne de siz başaramazsınız. CHP kazanıyor, Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi yakında dostlarımızla birlikte hem genel hem de yerelde tam iktidar olacağız. Onlara iftira ve yalanları ve bir de işbirlikçileri ile yürümeye devam etmelerini öneriyorum… Kazanan hak olacak, halk olacak..”

 

    2014 YILI SEÇİMLERİYLE İLGİLİ

    Memet Yula, Etimesgut Belediye Başkan Adayı olduğu 2014 yılı yerel seçimleriyle ilgili olarak açıklamalarına şu şekilde devam etti:

    “MHP küçük ortak olmadan önce 2011 yılı genel seçimlerinde barajın altında kalmasın diye CHP seçmeni stratejik olarak MHP’ye oy vermişti. CHP sayesinde MHP barajı aşmıştı. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde de iki ilçemiz hariç (Yenimahalle ve Çankaya) neredeyse diğer tüm ilçelerimizde AKP gelmesin diye MHP adaylarına önemli ölçüde destek verildi. Özellikle MHP’de bulunan belediyelere özel destek verildi. (Etimesgut, Gölbaşı, Polatlı) Bu belediyeler başta olmak üzere Keçiören, Sincan ve diğer ilçelerimizde CHP seçmeni tarafından oy verildiği açıkça görülmektedir.”

 

    ETİMESGUT’UN GELECEĞİNİ KARARTAN KARARLAR

    Memet Yula, kendisine cevap veren MHP İlçe Başkanı Hacı Ünal’ın, küçücük yer kaplayan ve dört dönemi kapsayan başarılarını sanki 2020 yılında yapılmış büyük başarılı hizmetler gibi algı oluşturmaya çalıştığını belirtirken Etimesgut’un geleceğini karartan bir dizi MHP yanlışları, Belediye yanlışları üzerinde de durdu.

    Yula, bugün Etimesgut’un en büyük kanayan yarası olan Etipark İş Merkezi’nin, 2009 seçimlerinde göreve gelen MHP’li Belediye Başkanı Enver Demirel tarafından faizleriyle birlikte 46 milyon liraya yakın bir paraya belediyeye alındığını belirtti. Bundan bir süre önce ise Adalet Bakanlığı’na arsa karşılığında devredildiğini ancak bundan Etimesgutluların ve Etimesgut Belediyesi’nin zarar ettiğini açıkladı. Yula, Bakanlığa devredilen İş ve Ticaret Merkezi’nin bugünkü kur üzerinden değerinin 223 milyon lirayı geçtiğini söylerken “Karşılığında alınan arsaların değeri bunun yarısına bile denk gelmediğini görüyoruz. Bu Etimesgutlulara atılan en büyük kazıktır. Etipark İş ve Ticaret Merkezi halen atıl bir vaziyette durmakta ve beton mezarlığına dönüşmüştür” dedi.

     Memet Yula, sözlerine şöyle devam etti:

    “MHP, Şeker arazisine kurulması planlanan Dünya Ticaret Merkezi ve Fuar Alanı ile ilgili dava açarak buraya yapılmasını engellemiştir. Eğer Fuar Alanı Etimesgut’a yapılmış olsaydı bir çok istihdam sağlanmış olacaktı. Sayın Demirel’in bu dördüncü dönem belediye başkanlığı. Toplam 17 yılı geride bıraktı. Bu 17 yıl içerisinde bugünkü kurdan ortalama yıllık 300 milyon liralık bütçenin toplamı 5 trilyon liradan fazla yapıyor. Nerede bu paranın karşılığı. 10 tane bina yapmakla yatırım yaptıklarını düşünüyor.

     Çok övündükleri Türk Tarih Parkı ve Müzesi halen açılmadı. Buraya ne kadar para harcadıklarını, kaç tane müteahhit değiştirdiklerini neden açıklamıyorlar? Kulağımıza çeşitli dedikodular geliyor. Buranın maliyeti ne kadar? Etimesgutlunun cebinden kaç lira çıktı ve çıkmaya devam ediyor?

     Öte yandan Yüksek Hızlı Tren Bakım ve Onarım Atölyelerinin buraya yapılması (tüm çevreyi kirleten) önlenmiş olur ve buraya kurulmazdı. Şimdi çevre kirliliği Etimesgutumuzda gelecek nesillerimize sorun olacaktır. Hızlı Tren İstasyonuna CHP olarak itiraz ettiğimizde Belediye Başkan ve Belediye Yönetimi, MHP Teşkilatı kayıtsız ve ilgisiz kalarak bizleri sadece seyretmişlerdi.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Yula:, MHP, Etimesgut'ta, CHP'yi, Dizayn, Etmeyi, Bıraksın,
Yorumlar
Haber Yazılımı