Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 12:01
 
19 Mayıs Stadyumu'nun Yerine Yenisi Yapılıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Millet Bahçesi inşaat alanında düzenlenen “Dünya Çevre Günü’nde Millet Bahçeleri Açılış Töreni”ne katılarak, katılımcılara hitap etti. Tören sonrası ise başta yapımı devam eden Millet Bahçesi olmak üzere 19 Mayıs Stadyumunun yerinde bir dizi incelemelerde bulundu.
Ankara Haberi
19 Mayıs Stadyumu'nun Yerine Yenisi Yapılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenin yapıldığı alandaki millet bahçesinin de yılsonuna kadar tamamlanacağını bildirerek, yapımına 1992 yılında başlanan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binasının da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılacağını, Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nun bulunduğu yerde de bir stadyum yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Bursa, Batman, İstanbul Halkalı, Samsun, Sivas ve Trabzon Akçaabat millet bahçelerine video konferans yöntemiyle bağlanarak, illerin valileriyle görüştü ve millet bahçelerinin açılışlarını il protokolüyle gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Diyarbakır, Sakarya, Elazığ ve İstanbul Ayazma’daki millet bahçelerini de toplu açılış kurdelesini keserek hizmete açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış töreninin ardından, inşaat çalışmalarında son aşamaya gelinen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) binası ile İncek’te yapımı devam eden Yargıtay Başkanlığı yeni hizmet binası inşaatında incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a incelemeleri sırasında; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin eşlik etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 19, Mayıs, Stadyumu'nun, Yerine, Yenisi, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı