Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 00:38
 
23 Nisan'da Çocukların Kalbi Anıtpark'ta Atacak
Çankaya Belediyesi Bin Çocuk Korosu "10. Yıl Büyük Konseri"ni bu yıl 23 Nisan'da Anıtkabir’in yanı başında bulunan Anıtpark’ta gerçekleştirecek. Çankaya'da 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlamaları 1057 minik yüreğin seslendireceği şarkılarla taçlanak.
Çankaya Haberi
23 Nisan'da Çocukların Kalbi Anıtpark'ta Atacak

Çankaya Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Başkentliler için dopdolu bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması hazırladı. Bu yıl kuruluşunun 10'uncu yılını kutlayan; başta 23 Nisan Çocuk Bayramı olmak üzere büyük beğeni toplayan onlarca konsere imza atan “Bin Çocuk Korosu” bu yıl da kutlamaların yıldızı olacak. Çankaya Belediyesinin 23 Nisan etkinlikleri kapsamında 10. Yıl Büyük Konserini verecek olan Bin Çocuk Korosu, hazırlıklarını tamamladı. Çankaya genelindeki 14 okuldan toplam 1.057 öğrencinin oluşturduğu koro, 23 Nisan’ı muhteşem bir konserle taçlandıracak.
Konserin müzik düzenlemelerini usta müzisyen Abdurrahman Tarikçi’nin yaptığı ve Çankaya Belediyesi müzik eğitmenleriyle 10. Yıl Büyük Konserine hazırlanan çocuklar,  “23 Nisan”, “İzmir Marşı”, “10. Yıl Marşı” gibi eserlerin yanı sıra Zülfü Livaneli’nin “Ey Özgürlük”, Barış Manço’nun “İşte Hendek İşte Deve” adlı şarkılarını seslendirecek.

ŞARKILAR ANITPARK’TAN YÜKSELECEK
Daha önce Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğin bu yılki adresi ise Anıtpark olacak. Anıtkabir’in yanı başında bulunan Anıtpark’ta saat 17.00'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda şarkılarını söyleyecek çocuklar, finali ise her zaman olduğu gibi Duman’ın “Senden Daha Güzel” adlı parçasıyla gerçekleştirecek.

 

TAŞDELEN’DEN KONSERE DAVET

23 Nisan kutlamaları ve yeni dönemde çocuklara yönelik projeleri hakkında bilgi veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya Belediyesi olarak eğitimin her alanında öncü ve örnek bir belediye oluşturduklarını söyledi. Kreşlerden, Çankaya Evlerine, okullara verdikleri desteklerden, kültür ve spor merkezlerine kadar eğitimin her alanında Çankaya Belediyesinin varlığını gösterdiğini kaydeden Taşdelen, "Biz en çok çocukların belediyesiyiz... Bizler çocuklarımıza, geleceğimize yatırım yapıyoruz. Çünkü biliyoruz ki rehberi bilim ve akıl olanın, rehberi Mustafa Kemal Atatürk olanın sırtı asla yere gelmez" diye konuştu.

10. yılını dolduran Bin Çocuk Korosu'nun 23 Nisan'da yine muhteşem bir konser vereceğini söyleyen Başkan Taşdelen, "Bu yıl Atamızın hemen yanı başında Anıtparkımızda çocuklarımızla 10. Yıl Büyük Konserini gerçekleştireceğiz. Ulusal Egemenlik Bayramımızı doyasıya kutlamak için tüm Başkentlileri 10. Yıl Büyük Konserimize davet ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 23, Nisan'da, Çocukların, Kalbi, Anıtpark'ta, Atacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı