Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 18:29
 
Adalet Bakanı Gül, Mamak'ta Şiir Okudu
Mamak Belediyesi’nin Ramazan Ayı süresince sosyal medya ve youtube hesaplarından her hafta farklı konu ve konuklarla gerçekleştirdiği Musiki Muallim Mektepleri, kısa bir aranın ardından yeni normalleşme sürecinde yeniden izleyiciyle buluştu.
Mamak Haberi
Adalet Bakanı Gül, Mamak'ta Şiir Okudu

Programın ilk konuğu ise Adalet Bakanı Abdülhamit Gül oldu. Moderatörlüğünü Serdar Tuncer'in yaptığı yaklaşık 2 saat süren programda konuşan Bakan Gül, kendisinin gençlik yıllarında  Ankara Hukuk Fakültesi’nde okurken Mamak’ta yaşadığını belirterek anılarını anlattı. Mamak’ın bir üniversite ilçesi olduğunu belirten Adalet Bakanı, “Üniversitemiz buradaydı, Mamak’ta kalıyorduk öğrenci evinde. Çok güzel anılarımız oldu. Hem eğitim hem de siyasi hayatımın dolu dolu yaşadığım fakülte yıllarıydı” dedi. İmam Hatip Lisesi’nde okuduğu dönemlerde şiir de yazdığını belirten Bakan Gül, “Aşktan ziyade, bize dert şiir yazdırdı” dedi.Gül, Necip Fazıl Kısakürek’ten Sakarya Türküsü’nü okudu.

Öyle hızlı gittik ki ruhumuz geride kaldı
 

Lise yıllarından itibaren kendisinin siyasetle ilgilendiğini kaydeden Gül, “Lise yıllarından itibaren dernek ve vakıf faaliyetlerinde bulunduk. Refah Partisi Gençlik Koolları Ankara yönetimindeydim. Milli Gençlik Vakfı yönetimindeydim. Partileri kapatılmış, fikirlerine zincir vurulmuş bir Türkiye’den hamdolsun bu döneme geldik. O dönem genç arkadaşlarımızla tek idealimiz büyük bir Türkiye idealiydi. ‘Bir şeyleri kaybettik’ dedikten sonra onu elde etmek için çabalamak çok önemlidir. Biz Türkiye’de hakkın, zulme maruz kalsa bile hukukun, adaletin ve zulmün olduğu yerde hak merkezli bir araya gelen, Türkiye’ye dair hayalleri olan bir çizgide siyaset yaptık, mücadele ettik. Zor günlerde bile hukuk dışına tevessül etmedik.Düşüncesi ne olursa olsun, bir kişinin düşüncesi önünde bir engel varsa onun da mücadelesini verdik. Buralar bizim eylem yerlerimizdi. Yalnızca başörtüye uzanan ele karşı sesimizi yükseltirken aynı zamanda başka bir düşünceden dolayı da bir kişi haksızlığa uğradıysa onun yanında yer almayı erdem bilen bir anlayışın içindeydik. Öyle hızlı gittik ki ruhumuz geride kaldı. Geriye baktığımızda imkansızlıklar içerisinde bu mücadeleyi verirken, çok şükür iyi kazanımlar elde ettik” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Adalet, Bakanı, Gül,, Mamak'ta, Şiir, Okudu,
Yorumlar
Haber Yazılımı