Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 23:32
 
Ankara'da Teknokent Kavşağı Hızla Yükseliyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bilkent'te yapımı devam eden ve çok sayıda hastaneyi bünyesinde bulunduran 3 bin 700 yataklı Şehir Hastanesi'ne rahat bir ulaşım için hazırladığı yol projesi kapsamında yapımına başladığı Teknokent Kavşağı çalışmalarına tam gaz devam ediyor.
Ankara Haberi
Ankara'da Teknokent Kavşağı Hızla Yükseliyor

Büyükşehir Belediyesi, Bilkent Şehir Hastanesi’ni kentin dört bir yanına bağlayacak ve 33 kilometre uzunluğunda bulvarlar, 29 köprülü kavşak, geçit ve 2 tünelden oluşan dev proje için çalışmaları yoğun şekilde sürdürüyor. Projenin en büyük kavşağı olan ODTÜ Teknokent Kavşağından çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi, burada yapılacak köprünün fore kazık imalatlarına devam ediyor.

ODTÜ Teknokent Kavşağı’nın 3 katlı olacağını ve 2 köprü ile 2 alt geçitten oluşacağını ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Hastane kampüsü doğu bölgesinde ODTÜ Teknokent Kavşağı noktasında 2 adet köprü ve 2 adet altgeçit yer alacak. Bu kavşakta trafiğin rahatlatılmasını amaçlıyoruz. Yapılacak köprülü kavşak ile Eskişehir Yolu üzerindeki Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Ahmet Hamdi Akseki Camisi bölgesinden gelen araçların Bilkent istikametine ve Sağlık Kampüsü güneyinde açılacak ve Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü kapısına kadar uzanan yeni bulvara kesintisiz olarak devam etmeleri sağlanacak” dedi.

Bu kapsamda yapımı devam eden Teknokent Kavşağı’nda fore kazık imalatlarının devam ettiğini ifade eden Üçpınar, “Sadece bu kavşak için toplamda 913 adet fore kazık imal etmeyi planlıyoruz. Bunlardan 700’ünün üzerindeki sayının imalatı tamamlandı. Bir yandan da betonarme imalatlarımızı sürdürüyoruz” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Teknokent, Kavşağı, Hızla, Yükseliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı