Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 12:01
 
Ankara Halk Ekmek Büfelerinde Yeni Dönem Başlıyor
Ankara Halk Ekmek Fabrikası tarafından Başkent'te çölyak hastalarına özel glütensiz ürünlerin satışa sunulacağı büfeler açılacak. Büfelerde çikolatadan çubuk krakere, makarnadan ekmeğe kadar çeşitli ürünler yer alacak.
Ankara Haberi
Ankara Halk Ekmek Büfelerinde Yeni Dönem Başlıyor

Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası tarafından, tahıllardaki glüten proteininin oluşturduğu alerji nedeniyle glütensiz ürün tüketmek zorunda olan ancak bu ürünlere erişimde sıkıntı yaşayanların yüzünü güldürecek büfeler tasarlandı.

İlki birkaç hafta içinde Kızılay'da Mithatpaşa ve Sakarya caddelerinin kesiştiği noktada faaliyete geçecek glütensiz ürün büfesinde, Halk Ekmek'in glütensiz ekmek, makarna, kurabiye ve çubuk krakerlerinin yanı sıra 11 özel firmanın da ürünleri yer alacak.

İlk Büfe Mithatpaşa Caddesi'ne

Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası AŞ Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Yılmaz, halk ekmek büfelerinde normal ürünlerle birlikte glütensiz ürünlerin de satışını sürdürdüklerini, ancak çölyak hastalarından gelen talepler üzerine sadece glütensiz ürünlerin yer aldığı büfeleri kentin farklı noktalarında açmayı kararlaştırdıklarını söyledi.

Sosyal belediyecilik anlayışı gereği ucuz glütensiz ürünlerin yer aldığı büfelerin açılışını yakın zamanda yapacaklarını belirten Yılmaz, şunları anlattı:

"İlk büfemizi Mithatpaşa Caddesi ile Sakarya Caddesi'nin birleştiği noktada açacağız. Burada sadece Halk Ekmek'in glütensiz ürünlerini satmayacağız. Bizim kategorimize uygun ve istediğimiz kalite standardında, 'iyi fiyata iyi ürün' politikasıyla farklı firmaların ürünlerini satacağız."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Halk, Ekmek, Büfelerinde, Yeni, Dönem, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı