Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 03:02
 
Ankara'ya 300 Yeni Otobüs Alınacak
AK Parti ve MHP, Mansur Yavaş’ın otobüs alımı için yurt dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına bulduğu kredi borçlanması teklifine, “evet” oyu verdi.
Ankara Haberi
Ankara'ya 300 Yeni Otobüs Alınacak

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi’nde, daha önce komisyonda AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilen ‘belediyeye 300 yeni otobüs alınmasına ilişkin borçlanma teklifi’ görüşüldü. Yavaş’ın yurt dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına bulduğu kredi borçlanması teklifine bu kez AK Parti ve MHP de “evet” oyu verdi.

 
Mansur Yavaş, teklifin oylanmasından önce yaptığı açıklamasında, “Değerli hemşehrilerim; Ankara’da toplu ulaşım sıkıntılarını çözme çalışmalarımız dahilinde 300 yeni otobüs almak için yurt dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına kredi bulduk. Belediye meclisimizin de bu talebi Ankara halkı için onaylayacağına inanıyorum. Yeni otobüs alabilmek için belediye meclisimizden borçlanma için yetki istedik. Cuma günü umuyorum ki tüm Ankaralıların hayrına olan ve sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi ‘kendi kredinizi kendiniz bulun’ söylemine uygun olarak dış krediden borçlanma talebimizin onaylanmasını umuyorum” demişti.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'ya, 300, Yeni, Otobüs, Alınacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı