Haber Detayı
01 Haziran 2013 - Cumartesi 17:39
 
Ankara'da Ayaklanmayı CHP Çankaya Başlattı
aksim Gezi Parkı’nın yıkılmaması için direnen İstanbul halkına destek eyleminin duyurusunu Cuma sabahının erken saatlerinde başlatan CHP Çankaya İlçe Başkanlığı, destek eyleminin dalga dalga yayılmasını da sağlamış oldu.
Ankara Haberi
Ankara'da Ayaklanmayı CHP Çankaya Başlattı

İzmir, Eskişehir, Adana, Konya ve Mersin’in de aralarında bulunduğu çeşitli illerde akşam saatlerinde başlayan eylemler sabah saatlerine kadar sürdü. Ankara’da CHP Ankara İl Başkanlığı’nın önünde başlayan ve polisin sert müdahalesiyle karşılaşan vatanseverler engel tanımadan toplanma yeri olan Kuğulupark’a yürüdüler. Kuğulupark’a giden cadde ve sokakları geçişe kapatan polis kuvvetleri, halkın kararlılığına engel olamadı.

 

HALK HAREKETİNE ENGEL OLAMADILAR

 

CHP Ankara İl Başkanlığı önünde polisin sert müdahalesine, CHP’li milletvekilleri, parti yöneticileri ve çok sayıda halk maruz kaldı. Biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edilen grupta bulunan CHP  Milletvekilleri Levent Gök, İzzet Çetin, Ali Rıza Öztürk, Bülent Kuşoğlu, Aylin Nazlıaka, Birgül Ayman Güler, Dilek Akagün Yılmaz, Gürkut Acar, Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç, CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin ve çok sayıda partili halkı da arkalarına yılmadan yollarına devam ettiler.

 

BU MASUM BİR DİRENİŞTİR”

 

Yaşananların, iktidarın umarsızca yaptıklarına ve dayatmalarına halkın “DUR” isyanı olduğunu vurgulayan CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, “CHP örgütü Taksim Gezi Parkı direnişine Ankara’da kararlılıkla devam edecektir. Biz burada olduğumuz sürece yalnız değiller. Tüm Türkiye’yi, vatanını seven her yurttaşı bu masum direnişe davet ediyorum. Biz halkız, halklayız. Dünya destek veriyor, hükümet duymuyor. Bu ses daha da yükselecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: aksim, Gezi, Parkı’nın, yıkılmaması, için, direnen, İstanbul, halkına, destek, e
Yorumlar
Haber Yazılımı