Haber Detayı
05 Haziran 2014 - Perşembe 19:26
 
Ankara'da EGO'nun Gece Seferleri Kalkıyor
Büyükşehir Belediyesi tarafından deneme amaçlı başlatılan ve 20 gündür devam eden "gece seferleri", yeterli talebin olmaması nedeniyle yarından itibaren sonlandırılacak
Ankara Haberi
Ankara'da EGO'nun Gece Seferleri Kalkıyor

Başkentliler, EGO Genel Müdürlüğü'nün 15 Mayıs'ta başlattığı gece seferlerine neredeyse hiç ilgi göstermedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 9 ilçede 31 hatta başlayan, ancak günde 3.76 ortalama ile yolcu sayısı oldukça az olan gece seferlerinin 6 Haziran Cuma gününü 7 Haziran Cumartesi gününe bağlayan gece kaldırılacağını açıkladı.

SEFERLER İLGİ GÖRMEDİ

Gökçek, 3 Haziran'a kadar geçen 20 günlük süre hakkında istatistiki bilgiler verdi. Seferlerin başladığı günden bu yana 9 ilçede toplam 31 hatta her gün 180 sefer gerçekleştirildiğini, 20 günde bu rakamın 3 bin 600 seferi bulduğunu belirten Gökçek, "Elde edilen verilere göre 20 günlük deneme boyunca toplam 13 bin 563 yolcu taşındı. Bu rakam ortalamaya vurduğunuzda sefer başına 3.76 yolcu anlamına geliyor. Yani bu da gösteriyor ki gece seferlerinde otobüslerin normal şartlarda kullanılma kapasitesinin sadece yüzde 4.5'i kullanılmış oluyor" diye konuştu.

'BAŞKENTLİ İLTİFAT ETMİYOR'
Başkentliler'in gece seferlerine iltifat etmediğini daha önce de defalarca söylediğini vurgulayan Gökçek, "Seçim döneminde muhalefet adayları eğer seçilirlerse göreve geldikleri zaman, gece seferlerini başlatacaklarını söylemişlerdi. Bunun üzerine ben de seçimden hemen sonra gece seferlerinin başlayacağını, ortalama 20 yolcuya ulaşılmadığı takdirde Büyükşehir'in zarara uğrayacağını bilmemize rağmen gece seferlerine devam edileceğini söylemiştim. Bir haftalık deneme süresi vermiştik. Ancak 'duyulmadı' bahanesini ortadan kaldırmak için bu süreyi 20 güne uzattık. Buna rağmen yolcu sayısında gelişme olmadı" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi, tarafından, deneme, amaçlı, başlatılan, 20, gündür, deva
Yorumlar
Haber Yazılımı