Haber Detayı
20 Ocak 2016 - Çarşamba 13:30
 
Ankara'da Evsizlere Sıcak Yuva Sağlanıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi Barınma Evi, Başkent’te dondurucu soğuklara karşı yaşam mücadelesi veren evsizlere, 2008 yılından bu yana sıcak bir yuva sağlıyor.
Ankara Haberi
Ankara'da Evsizlere Sıcak Yuva Sağlanıyor

Barınma Evi’ne gelen veya getirilen evsizlerin önce kayıtları yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne ait Giysi Merkezi’ne götürülen evsizlerin giysi ihtiyaçları karşılanıyor. Sıcak bir banyo yapıp temizlenen evsiz vatandaşlar, yeni kıyafetlerini giyiyor ve karınlarını doyuruyor. Evsizler, soğuk kış aylarında sokaktan kurtularak, sıcacık bir odada yataklarında uyuyup yorgunluklarını atıyor, kalorifer peteklerinin ısıttığı dinlenme odasında televizyon izleyerek sıcak bir ortamın özlemini çıkarıyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin Barınma Evi’nde sağlıklarına yeniden kavuşan evsizler, birbirleriyle tanışıp yeni dostluklar kuruyor.

-TEK TEK KAYITLARI YAPILIYOR
Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte sokakta kalan evsiz vatandaşlara yardımlar aralıksız sürüyor. Barınma Evi, “Evsiz Vatandaşlar 153” ihbar hattına verilen bilgiyle yetkili ekipler tarafından getirildikleri gibi, kendi imkânlarıyla da gelebiliyorlar. Barınma Evi’ne bağımlılar ile psikolojik rahatsızlığı olanlar kabul edilmiyor. Bu özelliklere sahip vatandaşlar, yetkili birimlere yönlendiriliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, Barınma, Evi, Başkent’te, dondurucu, soğuklara,
Yorumlar
Haber Yazılımı