Haber Detayı
23 Ağustos 2014 - Cumartesi 23:19
 
Ankara'da İki Uçak Havada Çarpışıyordu
Türk Hava Yolları'nın 15:00'te havalanması gereken TK2151 sefer sayılı Ankara-İstanbul yolcu uçağı, havalanmak üzereyken kalkışını iptal etti. İki uçak havada çarpışmaktan saniyelerle kurtuldu.
Güncel Haberi
Ankara'da İki Uçak Havada Çarpışıyordu

Türk Hava Yolları'nın 15:00'te havalanması gereken TK2151 sefer sayılı Ankara-İstanbul yolcu uçağı, havalanmak üzereyken kalkışını iptal etti. Yolcuların aprona dönen uçaktaki endişeli bekleyişi sonrası facianın eşiğinden dönüldüğü ortaya çıktı.

EN YÜKSEK HIZDAN GERİ DÖNÜLDÜ

Hürriyet'in haberine göre, Türk Hava Yolları'nın TK2151 sefer sayılı Ankara-İstanbul yolcu uçağı, havalanmak üzere burnunu kaldırdığı anda fren yaptı. Aprona dönen uçaktaki yolcuların endişeli bekleyişi ilk anonsla yerini şaşkınlığa bıraktı: ''Kule tavsiyesi üzerine en yüksek hızdan geri döndük.''

Bu anons sonrası uçakta şaşkınlık ve panik yaşandı. Uçakta, saat 14:00'te yapılması gereken ancak kuş sürüleri tehlike yarattığı için iptal edilen Ankara-İstanbul seferi yolcularının olması ve ikinci iptali yaşamaları huzursuzluğu arttırdı.

ÇARPIŞMAYA SANİYELER KALMIŞTI

Yapılan ikinci anonsla facianın eşiğinden dönüldüğü ortaya çıktı.

Buna göre; Uçak kalkış için pistte en yüksek hıza ulaştığı sırada başka bir uçak iniş yapmak üzereydi ancak teknik bir nedenle pisti pas geçmek zorunda kaldı. İşte tam bu sırada Ankara-İstanbul uçağı havalanıyordu. Kulenin anonsuyla kalkış son anda engelledi. Yani Ankara'da az kalsın feci bir kaza yaşanacaktı. İki uçak havada çarpışmaktan saniyelerle kurtuldu.

UÇAKTAKİ YOLCULAR DUA ETTİ

Büyük tehlike atlatan yolculara yeni bir uçak tahsis etti. Yolcular uçakta yerini aldığında yeni bir tehlike yaşanmasın diye dua etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Türk, Hava, Yollarının, 1500te, havalanması, gereken, TK2151, sefer, sayılı, Ank
Yorumlar
Haber Yazılımı