Haber Detayı
01 Haziran 2013 - Cumartesi 17:25
 
Ankara'da Taksim Gerginliği Sürüyor
Ankara'da Taksim Gezi Parkı protestocuları ile Ankara polisi Kızılay'da çatıştı. Ankara Güvenpark'ta Taksim Gezi Parkı için toplanan gruba polis sert bir şekilde müdahele etti.
Ankara Haberi
Ankara'da Taksim Gerginliği Sürüyor

Ankara'da Taksim Gezi Parkı savaşı gerginliği sürüyor. İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda yayalaştırma çalışmasında ağaçların sökülmesini protesto eden gruba polisin sert müdahalesine tepki olarak Ankara Kızılay'da toplanan gruba polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahele etti. Müdahalenin ardından grup ara sokaklara kaçarken, grupla polis arasındaki çatışmalar devam ediyor.  

Gezi Parkı'nda polisin tutumunu protesto için Güven Park'ta toplanan gruba polis öğle saatlerinde ilk müdahaleyi yaptı. Müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan grup daha kalabalık olarak Kızılay'da toplanmaya başladı. Polis grubun büyüyerek Kızılay'da toplanmasını engellemek için gruba tekrar müdahale etti. Müdahale nedeniyle Kızılay'a hayat dururken, meydana çıkan GMK Bulvarı trafiğe kapandı.


Aralarında küçük çocukların da bulunduğu çok sayıda vatandaş eylemcilere karşı kullanılan gazdan etkilendi. Meydana yakın noktada bulunan ambulanslar gazdan etkilenen küçük çocuklar ve diğer vatandaşlara olay yerinde ilk yardımı ulaştırdı. Polisin müdahalesinin ardından ara sokaklara dağılan gruplar GMK Bulvarı'nda tekrar toplanmaya başladı. Eylemciler cadde üzerindeki çöp konteynerleri ve ellerine geçirdikleri malzemelerle GMK Bulvarı'nda barikat kurdu. Ara sokaklarda ve GMK Bulvarı üzerinde olaylar devam ediyor.

17.00 İTİBARİYLE GERGİNLİK SÜRÜYOR

Ankara'da da İstanbul'da olduğu gibi polis, göstericilere müdahaleyi bıraktı. Şu anda Kızılay'da sakin bir hava var ancak zaman zaman polis ile göstericiler arasında gerginlik sürüyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankarada, Taksim, Gezi, Parkı, protestocuları, Ankara, polisi, Kızılayda, çatışt
Yorumlar
Haber Yazılımı