Haber Detayı
14 Nisan 2016 - Perşembe 09:25
 
Ankara'daki 80 Katlı Proje, Yargıya Taşınıyor
Mimarlar Odası, EGO hangarları arazisine yapılması planlanan 80 katlı yapılaşmayı mahkemeye taşıyor.
Ankara Haberi
Ankara'daki 80 Katlı Proje, Yargıya Taşınıyor

Yavuz ALATAN / ANKARA

Sözcü Gazetesi'nde yeralan habere göre; Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karkuş Candan, plan ve ruhsata dava açacaklarını belirterek, “Endüstri mirası olan bir alan yıkılarak, Pasifik İnşaat tarafından içinde AVM, konut, iş merkezi ve otel gibi karma işlevli bir bölgeye dönüştürülüyor. Alanın kendisi 125 bin metrekare, binaların toplam metrekaresi ise bir milyon 333 bin metrekare’’ dedi ve şunları söyledi:

‘’Arazinin 12 katı büyüklüğünde bir inşaat yapmayı planlıyorlar. Bu projenin uygulanması demek, Ulus’taki dört bölgeden oluşan AKM alanları, AOÇ’nin de katledilmesi demek. ‘AOÇ ve AKM’nin katli vaciptir’ kararıdır. 15 katlı Etiler Orduevinin, dibinde, 38 katlı otel, 80 katlı ofis kulesi yapılacak. Bunun getireceği trafik ve altyapı yükü nasıl kaldırılacak ? Ankara’nın nefes borusunu da tıkayacaklar. Projeyi mahkemeye taşıyacağız’’

Candan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilerine de yanıt vererek, “Cumhurbaşkanı siz ne iş yaparsınız diyor. Bizim işimiz kamu yararı. Anayasa bize bu görevi vermiş. Biz görevimizi yapıyoruz. Cumhurbaşkanı da görevini ve sorumluluğunu yerine getirmeli. Onun işi hukuka uygun davranmaktır” dedi. (sözcü)

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mimarlar, Odası, EGO, hangarları, arazisine, yapılması, planlanan, 80, katlı, ya
Yorumlar
Haber Yazılımı