Haber Detayı
13 Aralık 2017 - Çarşamba 23:39
 
Ankaralı Sanatseverler, Koleksiyon'da Buluştu
Koleksiyon’un kurucusu Mimar Faruk Malhan’ın özel tasarımlarından oluşan ‘Zamanın An’ları’ sergisi, İstanbul’dan sonra Ankaralı sanatseverlerle buluşmaya başladı.
Güncel Haberi
Ankaralı Sanatseverler, Koleksiyon'da Buluştu

Koleksiyon’un kurucusu Mimar Faruk Malhan’ın özel tasarımlarından oluşan ‘Zamanın An’ları’ sergisi, İstanbul’dan sonra Ankaralı sanatseverlerle buluşmaya başladı. 13 Ocak’a kadar Koleksiyon Ankara mağazasında görülebilecek olan serginin Mimar Faruk Malhan ev sahipliğinde gerçekleşen açılış kokteyli, Ankara sanat, siyaset, iş dünyası ve tasarım camiasının ünlü isimlerini bir araya getirdi.

Mekânı, mobilyayı, kilimi, aydınlatmayı, tabağı, bardağı, fincanı, camı, seramiği, modayı, takıyı, keçeyi, kaşmiri, ipeği kısaca paydasında tasarım olan tüm kesirleri küresel kapsamda el sanatlarına, endüstriye, tasarımlara ve tasarımcılara açan Koleksiyon’un kurucusu Mimar Faruk Malhan’ın özel tasarımlarından oluşan ‘Zamanın An’ları’ sergisi, Ankara’da sergilenmeye başladı. Faruk Malhan’ın ev sahipliğinde Ankara Koleksiyon mağazasında gerçekleşen serginin açılış kokteyline, 23. Dönem TBMM Başkan Vekili Güldal Mumcu, Prof. Dr. İlhan Tekeli, Tasarımcı Ece-Oğuz Yalım, TED Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Ali Cengizkan, TMMOB eski başkanı Yavuz Önen, Vehbi Koç Vakfı Başkanı Filiz Yenişehirlioğlu, Tasarımcı Defne Koz gibi isimlerin yanı sıra medya dünyasından da tanıdık isimler katıldı.

İstanbul’dan sonra ilk kez Ankara’da kapılarını açan sergide bağlamın tasarımı; nesne ötesi, içsel, deneyimsel, kavramsal, resimsel, şiirsel, oluşumsal, süreçsel, disiplinler arası ve çağdaş boyutlara taşıdığı görülüyor. Koleksiyon’un yeni tasarımları arasında yerini alan Mimar Faruk Malhan’ın yeni koleksiyonu, aksesuarlar, çalışma alanları, ortak alanlar ve yaşam alanlarına farklı çözümler sunuyor.

Faruk Malhan’ın yeni tasarımlarının yer aldığı ‘Zamanın An’ları‘ sergisi 13 Aralık – 13 Ocak tarihleri arasında Koleksiyon Ankara mağazasında ziyaret edilebilecek

Haber: Güner GÜMÜŞAY

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankaralı, Sanatseverler,, Koleksiyon'da, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı