Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 20:22
 
Atatürk Heykelinin Masraflarını Ankara Barosu Karşılayacak
Ankara Barosu avukatları, TBMM Kavşağı'na 'kol saati' heykelinin yerine yapılacağı açıklanan Atatürk'ün Ankara'ya gelişini temsil eden anıtın masraflarını karşılamaya talip oldu.
Ankara Haberi
Atatürk Heykelinin Masraflarını Ankara Barosu Karşılayacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, TBMM Kavşağı'na selefi İbrahim Melih Gökçek tarafından yaptırılan ‘kol saati’ heykelinin yerine Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişini temsil eden bir anıt yapılacağını duyurdu.

Bunun üzerine Ankara Barosu resmi twitter hesabından söz konusu anıtın masraflarının Ankara Barosu’na kayıtlı avukatlar tarafından karşılanacağını açıkladı.

Ankara Barosu’nun resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verildi:

"Ankara Barosu Avukatları olarak Ankaramıza yakışacak olan bu anlamlı projenin masraflarını üstlendiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarının anısını ve kazanımlarını yaşatmayı kendimize borç biliriz. Projenin masrafları baro bütçesinden değil kısa zaman sonra yöntemi açıklanacak baromuz üyesi meslektaşlarımızın katkısına açık bağış kampanyası ile karşılanacaktır."

Kaynak: Yeniçağ

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Atatürk, Heykelinin, Masraflarını, Ankara, Barosu, Karşılayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı