Haber Detayı
29 Eylül 2018 - Cumartesi 02:43
 
Ayaş Belediyesi Araç Filosunu Güçlendirdi
Ayaş Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve toplam değeri 7.5 milyon lirayı bulan iş makineleri ve kamyonlar törenle hizmete alındı.
Ankara Haberi
Ayaş Belediyesi Araç Filosunu Güçlendirdi

    Ayaş Belediyesi tarafından ilçe hizmetlerinde kullanılmak üzere araç filosuna dahil edilen iş makineleri ve kamyonlar ile 2 adet otobüs, çarşı merkezinde düzenlenenen törenle hizmete alındı. Törene Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir, AK Parti Ankara Milletvekilleri Nevzat Ceylan, Hacı Turan ve Barış Aydın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, Güdül Belediye Başkanı Havva Yıldırım, AK Parti Ayaş İlçe Başkanı Mustafa Pekol, Belediye Meclis Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda siyasetçi ve bürokrat ile Ayaşlılar katıldı.

   YOĞUN KATILIM
    Hizmet araçları için Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ayaş Gökler Halk Oyunları Ekibinin oynadığı oyunların ardından hizmet araçları için kesilen kurban ve duaların ardından kurdele kesildi.

    Yeni alınan iş makinaları ile ilçede yapılan çalışmalara daha hızlı, etkin müdahale edilebileceğini belirten Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
   “İlçemiz hizmetlerinde kullanılan eski araçlarımızı yenileyerek daha modern ve kaliteli hizmet anlayışını halkımıza sunmak için araç filomuzu güçlendirdik. Yeni aldığımız ve toplam 7,5 milyon lira tutan 11 adet aracımızı araç filomuza dahil ettik. İlçemize yeni kazandırılan araçlarımız sayesinde Ayaşımızın sorunlarına çok yönlü müdahale edebilme kapasitemiz arttırılarak bu kapsamda hizmetlerimide iş güvenliği, ekipman, iş gücü ve zaman tasarrufu sağlanacaktır.

   DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
   İşletme ve onarım maliyetlerinde kazandırdığımız artı değer ile ilçemize avantajlar sağladık. Halkımızın taleplerine, ihtiyaçlarına en hızlı, modern ve sağlıklı bir şekilde hizmet verebilmek amacıyla güzel çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz. Araç filomuzda yerini alan iş makinalarımızın, çöp kamyonlarımızın Ayaşımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İlçemize destek ve katkılarını sunan Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl ve İlçe Teşkilatımıza her zaman yanımızda olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.”


   Düzenlenen törende konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın göreve gelmesinin ardından Ayaş'a ve köylere çok güzel hizmetler yaptığını söyledi.
   Ayaş'a hizmet getirmek için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Ceylan, "Ayaş her zaman bizlerin yanında oldu ve desteklerini esirgemedi. Bundan sonra da yanımızda olacağına inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağımız hizmetler var. Belirtilen çalışmaları katlayarak sürdüreceğimizin müjdesini de sizlere vermek istiyorum." dedi.
    Mustafa Tuna ise göreve gelmelerinin ardından Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş ile el ele vererek hizmetlerin planlamasını yaptıklarını söyledi.
    Tuna, şöyle devam etti:
   "Belirlenen plan çerçevesinde de bir protokol gerçekleştirdik. Bu işlerin Ayaş Belediyesi tarafından yapılmasını ve bedellerinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenmesini kararlaştırdık. Bu nedenle burada yapılacak ve yapılan işlerin denetim ve kontrolünü Ayaş Belediyesinin yapmasını sağladık. Ayaş ilçesinde 5 milyon liralık bir yatırımla çalışmalar devam ediyor."
    Tuna, köy ve mahallelerin yol ve su sorununu çözmek için de çalışmaları sürdürdüklerini dile getirdi.

    Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir de "Ayaş ilçesi gerek hükümet nezdinde, gerek Ankara Büyükşehir Belediyesinden fazlasıyla yatırımları almaktadır ve almaya da devam edecektir." dedi.
   Halk oyunları ekibinin gösteri sunduğu törende, kurban kesilerek araçlar hizmete alındı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, Muzaffer Yalçın dahil, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ayaş, Belediyesi, Araç, Filosunu, Güçlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı