Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 12:02
 
Barış Aydın'ın Çakırlar'da Seçim Ofisi Açılışı Yapıldı
Ak Parti Ankara 3. Bölge Milletvekili Adayı Barış Aydın’ın Batıkent Çakırlar’da büyük bir katılımla açılan seçim ofisi 24 Haziran’da demokrasi bayramı kutlamalarının başlanacağı adres olarak gösterildi.
Siyaset Haberi
Barış Aydın'ın Çakırlar'da Seçim Ofisi Açılışı Yapıldı

Ak Parti Ankara 3. Bölge Milletvekili Adayı Barış Aydın’ın seçim ofisinin açılışı yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşti.  Siyaset ve  iş dünyasından geniş katılımın olduğu miting havasında geçen açılışa halka da büyük ilgi gösterdi. Batıkent Çakırlar’da açılan seçim ofisi, 24 Haziran’da demokrasi bayramı kutlamalarının başlanacağı adres olarak gösterildi. Aydın, açılış töreninde yaptığı konuşmada, ''İnşallah hep beraber el birliğiyle 24 Haziran'da hem Ankara'da hem Türkiye'de büyük zaferle sizlerin emeğiyle, sizlerin desteğiyle çıkacağız'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a saygı ve hürmetlerini arz ederek, konuşmasına başlayan Aydın, ''Ak Parti büyük ve güçlü Türkiye yolunda milletine ve ülkesine inançla hizmet edenlerin partisidir. Ak Parti bir vefa hareketi olduğu gibi bir değişim ve dönüşüm hareketidir. Artık değişim vaktidir, artık dönüşüm vaktidir. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Ankara'da da şahlanış vaktidir. Hayırlı olsun, uğurlu olsun, kutlu olsun'' diye konuştu.

“Hepimizin ismi farklı ama soyadı aynı, soyadı Türkiye…”


Türkiye'nin Türk'üyle, Kürdü'yle, Lazı'yla, Çerkesi'yle, Zazası'yla, Alevisi'yle, Sünnisi'yle büyük bir millet olduğunu belirten Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak diyerek iri olacağız, diri olacağız, birlik olacağız, Hep birlikte Türkiye olacağız. Zafer güzergahımız belli. Ulaşmadık hiç kimse bırakmayacağız ve  hemşehrilerimize diyeceğiz ki, mutlak istikrarın devamı için Cumhur İttifakını seçin. Güçlü hükümet ve güçlü meclis için Cumhur İttifakını seçin. Kalkınmanın ve şahlanışın devamı için Cumhur İttifakını seçin. Güçlü Türkiye için Cumhur İttifakını seçin. Gezi'de, 17-25 Aralık'ta ve 15 Temmuz'da arkasında durduğunuz Erdoğan'ı FETÖ'ye teslim etmemek için Cumhur İttifakını seçin. PKK'nın pantolon giymişlerinin devlete sızmaması için Cumhur İttifakını seçin diyeceğiz. Bakın bu alanda bile pek çok rengi burada görebiliyorum. Adı Çorum olanı, adı Diyarbakır olanı, adı Trabzon olanı, Bitlis, Edirne, İzmir, Mardin olanı görüyorum. Ve görüyorum ki hepimizin isimleri farklı ama soyadı aynı. Hepimizin soyadı Türkiye… Ve şimdi Türkiye vaktidir.''

''Türkiye'nin istikrarı için 24 Haziran'a kadar gece gündüz çalışma vaktidir''

''24 Haziran gecesi Gazze'den Somali'ye, Arakan'da Kudüs'e, Türkiye'de ve tüm mazlum coğrafyalarda eller duaya açılacak'' diyen Aydın, ''Bu ülkeyi canından aziz bilip vatan uğruna can verenler için yükselecek dualar. Bu ülke düşmesin diye, bu sancak inmesin diye can veren Ömer Halisdemirler için, Fethi Sekin'ler için yükselecek dualar. Biz huzur içinde yaşayalım diye can veren Afrin şehitlerimiz için yükselecek dualar. Bugün seferberlik vaktidir. Çocuklarımızın geleceği için, gençlerimizin istikbali için, büyüklerimizin huzuru için, esnafımızın selameti için, emeklilerimiz için, işçilerimiz, memurlarımız, öğrencilerimiz için, Türkiye'nin istikrarı için 24 Hazirana kadar gece gündüz çalışma vaktidir. İnşallah hep beraber el birliğiyle 24 Haziran'da hem Ankara'da hem Türkiye'de büyük zaferle sizlerin emeğiyle, sizlerin desteğiyle çıkacağız'' şeklinde konuştu.


Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Naci Bostancı ise bu seçimlerin referandumunun devamı olduğunu belirterek, ''Referandumla kabul ettiğimiz sistem iktidar olabilmek için yüzde 50'nin üzerinde bir oy oranını gerektiriyor. Mesele sayı değil, mesele yüzde 50'nin üzerinde insanları kucaklamak. Ak Parti'nin çatısı bu milletin birliğinin çatısı. Bu sistem hayata geçtiğinde Türkiye siyasetinde kim kazanırsa kazansın millet kazanacak. 24 Haziran'da Cumhurbaşkanımıza ve Ak Parti'ye güçlü bir destek verileceğine inanıyorum. Bu, milletin kaderiyle ilgili. Hepimiz de bunun için çalışıyoruz'' diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Barış, Aydın'ın, Çakırlar'da, Seçim, Ofisi, Açılışı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı