Haber Detayı
15 Ocak 2016 - Cuma 10:19
 
Başkent'te Ençok İşyeri Çankaya'da Açıldı
İşyeri açmak isteyenler için cazibe merkezi haline gelen Çankaya ilçesi, 2015 yılında da 5 bin 322 yeni işletmenin daha tercihi oldu.
Ekonomi Haberi
Başkent'te Ençok İşyeri Çankaya'da Açıldı

İşyeri açmak isteyenler için cazibe merkezi haline gelen Çankaya ilçesi, 2015 yılında da 5 bin 322 yeni işletmenin daha tercihi oldu. Kamu kurumlarının, üniversitelerin, hastanelerin yoğun olduğu ilçede, geçtiğimiz yıl 4 bin 600 sıhhi işyeri açıldı.

Çankaya Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'nün yayınladığı rapora göre, geçtiğimiz yıl ilçede 5 bin 322 yeni işyeri açıldı. İlçede 2015'te açılan işletmelerin 4 bin 600'ü market, büro, kuaför, pastane, lokanta, konfeksiyon gibi sıhhi işyeri, 388'i depo, ilaçlama, imalathane gibi gayri sıhhi işyeri, 334'ü ise eğlence ruhsatı için belediyeye başvurdu.

Özellikle yılın ilk üç ayında 2 bin 57 gibi rekor sayıda işyeri açılan ilçede "hafta tatili" ve "canlı müzik ruhsatı" başvuruları da eklendiğinde yıl boyunca toplam 7 bin 531 işletmeye yeni izin verildi.

Her türlü ayrıntının incelenerek verildiği ruhsatlar, daha sonra da işletmenin uygunluğu açısından ruhsat denetim ekipleri ve zabıta tarafından da kontrol edildi. Çankaya Belediyesi denetim ekipleri, geçtiğimiz yıl 8 bin 200'den fazla işyerinin ruhsat kontrolünü gerçekleştirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: İşyeri, açmak, isteyenler, için, cazibe, merkezi, haline, gelen, Çankaya, ilçesi
Yorumlar
Haber Yazılımı