Haber Detayı
08 Aralık 2013 - Pazar 21:14
 
Büyükşehir'den Sürücülere Lastik Uyarısı
Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentli sürücüleri, kış koşullarına uygun olmayan ve aşınmış lastiklerle trafiğe çıkmamaları konusunda afiş ve pankartlarla uyarıyor.
Güncel Haberi
Büyükşehir'den Sürücülere Lastik Uyarısı

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Eskişehir, İstanbul, Konya, Samsun, Esenboğa Yolu ile kent merkezlerdeki ana arterlerinde bulunan yaklaşık 60 üst geçit ve köprüye asılan afişlerle, "Sürücülerin Dikkatine… Lütfen Aşınmış Lastiklerle Trafiğe Çıkmayın” uyarısında bulundu.

Başkentte dün akşam saatlerinde yağan yoğun kar nedeniyle özellikle aşınmış ve kış şartlarına uygun olmayan lastikli araçların yolarda kayarak ulaşımı aksattığını belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri şunları söylediler:

“Meteoroloji’nin verdiği bilgiler doğrultusunda biz de Ankaralıları uyararak araçlarında “kabak” olarak tabir edilen aşınmış lastik ve kışa uygun olmayan lastiklerle trafiğe çıkılmamasını uyarmıştık. Ancak dün akşam aniden bastıran karda bu tür aşınmış lastikli araçların çokça trafikte olduğunu maalesef gördük. Bu araçlar ufacık bir meyilli yolda bile patinaj yaparak hem yolu kapatıyor hem de kayarak çevresindeki araçlara çarpıp kazalara neden oluyor.

Diğer yandan bu araçların yolu kapatmasıyla kar temizleme araçlarımız maalesef yollar tıkandığından bölgeye intikal etmekte büyük güçlük çekiyor. Aşınmış lastiklerle trafiğe çıkan bu araçlar kurallara uygun lastik takan araç sürücülerinin de yollarda sıkıntı çekmesine neden oluyorlar.

Ankaralılardan bu kez de afiş ve pankartlarla aşınmış lastiklerle trafiğe çıkmaması ricasında bulunuyoruz."

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, başkentli, sürücüleri, kış, koşullarına, uygun,
Yorumlar
Haber Yazılımı