Haber Detayı
23 Eylül 2018 - Pazar 22:43
 
Çankaya'da Hüzünlü Park Açılışı
Çankaya Belediyesi, 13 Mart 2016 tarihinde Ankara Güvenpark’ta gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybeden ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi Ozancan Akkuş’un adını verdiği parkın açılışını yaptı.
Çankaya Haberi
Çankaya'da Hüzünlü Park Açılışı

Çankaya Belediyesi, Çiğdem Mahallesi’nde inşa ettiği Ozancan Akkuş Parkı’nın açılışını yaptı. 13 Mart 2016 tarihinde, otobüs durağında beklediği sırada bomba yüklü araçla gerçekleşen terör saldırısında yaşamı elinden alınan Ozancan Akkkuş’un adının verildiği park açılışına babası Mehmet Nuri Akkuş ve aile fertleri katıldı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliği yaptığı açılış töreninde hüzünlü anlar yaşandı.

 

TAŞDELEN: “İNSANA KIYANLARA LANET OLSUN”

Törende kısa bir konuşma yapan Alper Taşdelen, belediyeciliğin halkın kullanacağı sosyal mekanlar kazandırmak olduğunu ama aynı zamanda insana dokunmak, unutmamak ve unutturmamak olduğunu belirterek, “İşte bugün unutmayacağımız ve unutturmayacağımız bir parkın açılışındayız. Terör nereden gelirse gelsin, insanın canına kasteden bütün terör örgütlerini bir kez daha lanetliyorum. Yaşı, cinsiyeti, eğitimi, dili, dini ne olursa olsun insana kıyanlara lanet olsun. Onlar böyle yaptıkça biz o kaybettiğimiz insanlarımızı yaşatmak zorundayız. O terör saldırılarını unutmamak ve hayatını kaybeden canlarımızı unutturmamak zorundayız” dedi.

 

OZANCAN’IN ADININ YAŞATILMASI BİZİM İÇİN ONURDUR

Çankaya Belediyesi olarak terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlerin isimlerinin parklara verilerek yaşatıldığını belirten Taşdelen; “Ozancan Akkuş da hiçbir zaman unutmayacağımız bir kardeşimiz. Kişiliğiyle, karakteriyle herkese örnek olan Ozancan hayatının baharında aramızdan alındı. Gidenin arkasından ne yapılsa eksik kalıyor ama Çankaya’da Ozancan Akkuş’un adının yaşatılması bizim için bir onurdur, teröre başkaldırıdır” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'da, Hüzünlü, Park, Açılışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı